“İmzana  sahip çık”

Özyiğit, “Taçoy jeneratör alımı konusunda ihaleye çıkılmasını içeren protokolü uygulamamak için elinden geleni yapıyor” dedi

“İmzana  sahip çık”
banner432

 Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’un, UBP-HP hükümeti ve El-Sen arasında imzalanan jeneratör alımı konusunda ihaleye çıkılmasını içeren protokolü uygulamamak için elinden geleni yaptığını savundu ve Taçoy’u “attığı imzaya sahip çıkmamakla” suçladı.

Özyiğit yazılı açıklamasında, “Jeneratör alınmaması, kişisel olarak bu ihaleye karşı olduğunu belirten  Bakan Taçoy’un mu, yoksa hükümetin görüşü mü? Atılan imza mı, yoksa Bakan’ın görüşü mü geçerlidir?” diye sordu.
Taçoy’un protokolü uygulamama noktasında sürekli olarak topu enerji verimliliği konusunda kurulan komiteye attığını ileri süren Özyiğit,  “Sn. Bakan’a düşen görev süreci oyalamak değil, attığı imzaya sahip çıkmaktır” dedi.  
El-Sen ile imzalanan protokol gereği yatırımlar yapmayı kabul eden ve imza koyan Taçoy’un yaptığı her açıklamada, yatırımın gerekli olmadığını ve yatırım için hazırlanan teknik şartnamenin de taraflı olduğunu  kaydettiğini savunan Özyiğit, bu yönde hiçbir argüman sunamayan Bakan’ın varsa argümanlarını bilimsel temeller ışığında açıklamak zorunda olduğunu vurguladı. 
Özyiğit, 4’lü hükümet döneminde hazırlanan enerji yatırım raporuna uygun olarak adımlar atılması gerektiğini belirtti. Özyiğit, “Siz eğer devlet olarak yatırımları planlarınıza uygun olarak zamanında yapmazsanız, günü gelir başkalarına muhtaç olursunuz. Enerji işi uzun vadeli politikalarla şekillenir, günü birlik kararlarla ne Kıb-Tek ne de ülke enerji sektörü yönetilebilir” ifadelerini kullandı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460