banner564

İnsanları kandırdı

Bin Euro karşılığında sahte çalışma izni hazırlayan Tufan Gülsüm tutuklandı

İnsanları kandırdı
banner598

Pakistanlı 3 kişinin ülkeye girişini sağlamak için sahte çalışma ön izni hazırlayan ve bu iş için bin Euro para alan Tufan Gülsüm tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı hakkındaki olgular aktarıldı. 
Polis, zanlı Tufan Gülsüm’ün 2023 yılı Ağustos ayı içerisinde Pakistan'da bulunan Ahmad Shoaib, Zohaip Riasat ve Muhammad Afzaal’ın KKTC'ye girebilmesi için kendine ait cep telefonundan sahte ön izin belgesi düzenledikten sonra, Shahzad Tarıq'a whatsapptan gönderip tedavüle sürdüğünü söyledi. Polis, zanlının bu iş karşılığında bin euro nakit para alarak sahtekarlıkla para temin ettiğini açıkladı. Polis memuru, zanlının 12 Eylül 2023 tarihinde tutuklandığını, ifadesinde ön izin başvurularını kendi cep telefonu ile internet üzerinden doldurduğunu ve sonrasında da bu ön izin başvuru forumlarını Shahzad Tarıq'a whatsapptan gönderip, bin euro aldığını itiraf ettiğini açıkladı. 
Polis, zanlının bin Euro nakit parayı alıp bitcoin hesabına attığını söylediğini aktardı. Soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve aranan şahıs olduğunu kaydeden polis, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473