banner493

İşbirliği ilerlemeli

Rüşat Aydoğan, Kuzey Kıbrıs’taki tüm belediye başkanlarını İstanbul’da misafir etmek istediklerini belirtti

İşbirliği ilerlemeli
banner432

 Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

Belediyeler Birliği’nde dün yer alan ziyarette, Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Hüseyin Köle de hazır bulundu.
Yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İşbirliği Cemiyeti Genel Başkanı Rüşat Aydoğan, tüm belediye başkanlarını İstanbul’da misafir etmek istediklerini belirtti.  
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da, Aydoğan’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, davetten ötürü teşekkürlerini iletti. 
İşbirliğinin geliştirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Özçınar, ekim ayı ortalarında bu ziyareti gerçekleştirebileceklerini söyledi.
Belediye Başkanlarından oluşacak heyet ayrıca, ziyaret kapsamında ekim ayı ortalarında İstanbul’da gerçekleştirilecek Çevre Fuarı’na da katılacak. 

Erenköy Mücahitlerinden Özçınar’a ziyaret
Öte yandan Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Erenköy Mücahitler Derneği Başkanı Mustafa Arıkan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya geldi.
Ziyarette konuşan Başkan Özçınar, Erenköy’de yaşanan mücadelenin simgeleştirilmesi
gerektiğine dikkat çekerek, Erenköy’deki direnişin de tıpkı Çanakale Destanı gibi tarihte hak ettiği noktaya gelmesi gerektiğini vurguladı. 
Özçınar, tüm Erenköy Şehitlerini de yad ettiği ziyaret esnasında, gazilere de saygılarını sundu.
Erenköy Mücahitler Derneği Başkanı Mustafa Arıkan da, Özçınar’ın düşüncelerinden duydukları memnuniyeti ifade etti. 
Derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında da bilgi veren Arıkan ve Yönetim Kurulu üyeleri önümüzdeki ay Ankara ve Eskişehir’e bir ziyaret gerçekleştirmeyi planladıklarını, Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra, Cengiz Topel anıtının yapıldığı ilk yer olan Eskişehir’e geçeceklerini anlattı. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460