banner564
banner556

İstişare önerdi

Sendikalarla görüşen Bakan Üstel, her türlü işbirliğine, yapıcı eleştiri ve alternatif fikirlere açık olacaklarını belirtti

banner611
İstişare önerdi
banner598
banner616

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, HAK-SEN, KTAMS ve KAMU-İŞ yetkililerini ayrı ayrı kabul etti.
Üstel kabullerde yaptığı konuşmalarda, her türlü işbirliğine, yapıcı eleştiri ve alternatif fikirlere her zaman açık olacaklarını belirterek, el birliği ile en güzelini ortaya koymak için, sendikalarla istişare ve işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.
Üstel, ülkenin lokomotif sektörü olan turizm ve bu sektör çalışanlarının, çalışma koşullarının iyi olması gerektiğini, böylelikle özelde turizme genelde de ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlanacağını belirtti.
Bakan Üstel ilk olarak, Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) Başkanı İzzet Türkmen ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan HAK-SEN heyetini kabul etti.
Türkmen ziyarette yaptığı konuşmada, ülke ekonomisine büyük katkıları bulunan turizm sektörünün daha iyi noktalara gelebilmesi için atılacak adımlara destek olacaklarını belirtti. Türkmen, ülkenin zor şartlardan geçtiğini ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.
Sendikanın faaliyetleri hakkında da bilgi veren Türkmen, her geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyüdüklerini ve bazı kurumlarda yetkili sendika durumuna geldiklerini de belirtti.

Bengihan: İşbirliklerine hazırız 
Ardından Üstel, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan ve Sendika Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.
Kabulde konuşan Bengihan, sendika olarak anlayışlarının sadece eleştirmek değil, eleştirilen konulara alternatifler de üreterek sunmak olduğuna dikkati çekti. Bengihan, her zaman işbirliği ve diyalogdan yana olduklarını belirtti.

Serdaroğlu: Sorumlu sendikacılık anlayışındayız 
Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ) Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve Sendika Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti de kabul etti.
Kabulde konuşan Kamu-İş sendikası Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Üstel’in, daha önce de Turizm Bakanlığı görevinde bulunmasından dolayı, sorunlara ve eksikliklere kısa süre içerisinde çözüm getireceğine olan inancını belirtti.
Serdaroğlu, Kamuda çalışan işçilerin, çalışma koşullarının, verimlilikle aynı oranda olduğuna dikkati çekerek, her zaman diyalog ve işbirliği ile oluşabilecek sorunların aşılabileceğine inandıklarını, bunun da sorumlu sendikacılık anlayışında olmalarından ileri geldiğini söyledi.

Çevre örgütlerinden ziyaret
Öte yandan  Bakan Ünal Üstel, Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten ve Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat’ı kabul etti.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, kabulde çevrenin korunabilmesi için yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.
Hasan Sarpten kabulde yaptığı konuşmasında, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Kemal Basat ise, Bakanlığın çevre ile ilgili atacakları her türlü adımda yardıma ve işbirliğine hazır olduklarını belirtti.
Ünal Üstel de, daha yaşayabilir bir ülke hedefine ulaşmak için, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla ve kişilerle birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473