banner493

Kameralar incelenecek

Ev arkadaşını kaçıran ve yanındaki iki kişiyle birlikte ciddi şekilde darp eden Mehmet Nuri Akşimşek ile suç ortakları 3 gün daha hücrede kalacak

Kameralar incelenecek
banner432

Girne’de yaşanan olayda beraberindeki iki kişiyle birlikte ev arkadaşını kaçıran, yanındakilerle birlikte darp ettiği öne sürülen Mehmet Nuri Akşimşek ile suç ortakları, Mecnun Pervane ve Mustafa Dikbaş dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmanın sürdüğünü, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğu belirtilerek, ek süre istendi. 
Duruşmada iddiaları aktaran polis, adam kaçırma ve ciddi darp olayının 17 Mayıs 2021 tarihinde Girne’de meydana geldiğini, şikayetin ise 18 Haziran’da yapıldığını belirtti.
Olayı anlatan polis, Şükri Kaçmaz’ın ev yüzünden aralarında sorun olan arkadaşı Mehmet Nuri Akşimşek’le konuşmak için onun aracına bindiğini söyledi.
Polis, Mehmet Nuri Akşimşek’in Kaçmaz’ı aracına aldıktan sonra Kaşkar bölgesine doğru giderken yolda Mustafa Dikbaş ve Mecnun Pervane’yi de aracına aldığını açıkladı. 
Polis, Mehmet Nuri Akşimşek’in daha sonra aracın kapılarını kilitlediğini, Kaçmaz’ı Karşıyaka Parkının doğusunda bulunan yarım inşaata götürdüğünü ifade etti. 
Polis, üç zanlının elleri ve ayakları ile Şükri Kaçmaz’ın vücudunun muhtelif yerlerine gelişi güzel vurduklarını, henüz tespit edilemeyen kesici bir cisim ile sağ bacak kısmına sürtmek sureti ile yaralayıp ciddi şekilde darp ettiklerini aktardı. 
Polis, olayın bilgilerine gelmesi üzerine zanlıları 19 Haziran tarihinde tespit ederek gözaltına aldıklarını ve mahkemeye çıkararak, 2 gün tutukluluk emri temin ettiklerini söyledi. Polis soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, 3 gün ek süre istedi.  Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460