banner493

6 yeni bakan

Anastasiadis’in yeni kabinesinde aşırı sağ görüşe ağırlık verildiği bildirildi

6 yeni bakan
banner432

  Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in yeni kabinesinde aşırı sağ görüşe ağırlık verildiği bildirildi.

   Sağlık Bakanlığı’na Mihalis Hacıpandelas, Adalet ve Kamu Düzeni Bakanlığı’na Stefi Draku, Hükümet Sözcülüğü’ne Marios Pelekanos, Hükümet Sözcü Vekilliği’ne Niovi Parissinu, Sosyal Refah Müsteşarlığı’na Anastasia Anthusi ve Başkanlık Basın Bürosu Müdürlüğü’ne Andreas Yosif atandı.
  Alithia gazetesi, sağlık bakanlığı için önerilen Adamos Adamu’nun AKEL’den gelen yoğun baskı nedeniyle görevi reddetmesi üzerine görevin Hacıpandelas’a verildiğini yazdı.
   Gazete, Adamu’nun nihai yanıtını dün sabah,Anastasiadis’in BM Temsilcisi Jane Holl Lute ile görüşmesinden hemen önce ilettiğini ve DİSİ Başkanı Averof Neofitu ile Başkan Yardımcısı Haris Yeorgiadis’in, Anastasiadis ile istişarede bulunarak listeye son şeklini verdiğini kaydetti.
   Görüşmenin hemen ardından isimlerin açıklandığını belirten gazete, Sağlık Bakanlığı’na Mihalis Hacıpandelas, Adalet ve Kamu Düzeni Bakanlığı’na Stefi Draku, Hükümet Sözcülüğü’ne Marios Pelekanos, Hükümet Sözcü Vekilliği’ne Niovi Parissinu, Sosyal Refah Müsteşarlığı’na Anastasia Anthusi ve Başkanlık Basın Bürosu Müdürlüğü’ne Andreas Yosif’in atandığını; geriye kalan bakanlıklarda ise değişiklik yapılmadığını yazdı.
   Haberde, Başkanlık Basın Müdürü olan Viktoras Papadopulos’un da Dışişleri Bakanlığı Basın Bürosu’na atandığı belirtildi.
   Haravgi gazetesi de, geniş tabanlı hükümet yerine sağ eğilimli bir kabinede karar kılan Anastasiadis’in yeni listesindeki kişilerin Kıbrıs sorunu ile mülteci sorununda aşırı sağ tezleri olduğunu yazdı.
   Haberde, atanan iki bakanın da DİSİ’den olduğuna işaret edildi. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460