"Kapalı Maraş, turizme soluk olur"

Savaşan, Kapalı Maraş’a düzenlenecek turların ülkeye milyonlarca Euro kazandırabileceğini söyledi

"Kapalı Maraş, turizme soluk olur"
banner432

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, son siyasi gelişmelerin Maraş’ın turistik potansiyelini artırdığını savundu.
Savaşan konuyla ilgili yazılı açıklamasında “Çernobil faciasının yaşandığı Pripyat ve daha pek çok ‘hayalet şehir’ örneğine bakıldığında, bir bölümü açılan Kapalı Maraş’a düzenlenecek turların Covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçiren turizm sektörüne yeni ve önemli bir soluk aldırabilmesi için çok önemli bir fırsat sunuyor” dedi.
Savaşan, hem devletin, hem de turizmcilerin bu konuda gecikmeden harekete geçmesi ve eşgüdüm ile çalışılması halinde milyonlarca Euro gelirin özelde Gazimağusa’ya genelde ülkeye kazandırılabileceğini kaydetti.
Dünyada gerek yaşanan savaşların ardından, gerek üretimin durması veya nükleer kazaların olması nedeniyle, gerekse de yerleşime açılamadığından meydana gelen hayalet şehirlerin, içinde barındırdığı etkileyici hikayeleriyle dikkatleri üzerine çektiğine işaret eden Ahmet Savaşan, bu “hayalet şehir”lerin turistler tarafından her geçen gün daha fazla rağbet gördüğüne vurgu yaptı. 

Maraş’ın mevcut turistik potansiyeli kullanılmalı
Dünyada bu eğilimi dikkate alan ve bu alternatif turizm alanına yönelen pek çok ülkenin bulunduğunu belirten Savaşan, uzun yıllardan beri ilgi odağı olan ve uluslararası basının gündeminde de yer alan Kapalı Maraş’ın dün ziyaretçilere açılması ile bu potansiyelinin kullanılabilmesinin de yolunun açıldığının kaydetti.

Türkiye, en büyük turist potansiyeline sahip 
Özel ilgi turizmi segmentlerinin her ülkenin olanaklarına ve konumuna göre değerlendirilmesi gerektiğini belirten Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, “Biz de elimizdeki olanakları en iyi şekilde değerlendirmeli ve kısa dönemde başka ülkelerden turist sağlama konusunda yaşayabileceğimiz zorlukları doğrudan uçuş gerçekleştirebileceğimiz Türkiye pazarından sağlamanın yollarını bulmalıyız. Kapalı Maraş turları bu bağlamda önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 10:53

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 1 hafta Önce

bu da milletvekili bile olamadı atar tutar bu defa oy yok sana.

SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460