Kapıyı kırıp içeri daldılar

Yabancı uyruklu üç kişi alacak-verecek meselesi yüzünden arkadaşlarının evini basıp, para ile değerli eşyaları alıp gitti

Kapıyı kırıp içeri daldılar
banner432

Suna ERDEN
Aralarında alacak-verecek meselesi olduğu gerekçesiyle Moise Hossy Nsakala ve Jemuil Kulukembiko Mpambu'nun evini basan Christian Lukaku Mbongo, Elie Muzinga Kambundi ve Damien Mahamba Mushitu tutuklandı.
Kapıyı kırıp eve giren zanlıların bin 200 dolar ve 2 bin 850 TL değerindeki Playstation oyun cihazını çaldıkları belirtildi.
Tutuklanan zanlıların evinin arandığı, Mushitu’nun tasarrufunda çalınan eşyaların bulunduğu kaydedildi.
Haklarında soruşturma yürütülen zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı.
Olayın 28 Aralık 2020 tarihinde Girne’de meydana geldiği belirtildi. Soruşturmayı yapan polis, Christian Lukaku Mbongo, Elie Muzinga Kambundi ve Damien Mahamba Mushitu’nun aralarında bulunan husumet nedeniyle Girne’de yaşayan Moise Hossy Nsakala ve Jemuil Kulukembiko Mpambu'nun birlikte kaldığı evin ahşap ana giriş kapısını kırarak, içeri girdiklerini söyledi. Polis, Moise ile Jemuil’in yatak odasında saklandıklarını, eve giren zanlıların ise bu esnada hırsızlık yaptıklarını belirtti. 

Para bulunamadı
Polis, zanlıların Moise Hossy Nsakala'ya ait bin 200 dolar nakit parayı, öğrenci kimlik kartını ve 2 bin 850 TL değerindeki Playstation 4 marka oyun cihazını çaldıklarını söyledi. 
Polis memuru, şikayet üzerine zanlıların tutuklandığını, Christian Lukaku Mbong’nun gönüllü ifade verip olay günü Elie Muzinga Kambundi ve Damien Mahamba Mushitu ile eve girdiğini itiraf ettiğini açıkladı.
Polis, Mbong’nun ayrıca para ve eşyaları zanlı Mushitu’nun aldığı beyanında bulunduğunu da mahkemeye aktardı. 
Polis memuru, Christian Lukaku Mbongo, Elie Muzinga Kambundi’nin evinde arama yapıldığını ancak çalınanların bulunmadığını kaydetti.
Polis, Damien Mahamba Mushitu’nun evinde yapılan aramada ise çalınan eşyaların bulunduğunu ifade etti.
Polis, bin 200 dolar nakit paranın ise bulunamadığını belirtti. 
Soruşturmanın devam ettiğini, alınan ve aranan bir şahsın daha olduğunu kaydeden polis, zanlıların bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460