banner493

Komutana vefa borcu

Başbakan Tatar, 1974 Barış Harekâtı’nda görev yapan Fazıl Osman Polat’ın anısına oğluna madalya takdiminde bulundu

Komutana vefa borcu
banner432

 Raif UZKAN

Başbakan Ersin Tatar 1974 Barış Harekâtı’nda 28. Tümen Komutanı olarak görev yapan Fazıl Osman Polat’ın anısına oğlu Yılmaz Polat’a madalya takdiminde bulundu.
Başbakanlıkta gerçekleşen törene Emekli Büyükelçi Çavlan Suerdem, KTBK Komutanı Adına Albay Şükrü Güzel ve Polat’ın torunları da katıldı.
Başbakan Ersin Tatar madalya töreni öncesi yaptığı konuşmada KKTC’nin kurulmasında binlerce kişinin emeği bulunduğunu ve KKTC’nin kutsal bir emanet olduğunu kaydetti.
Devletin değerini iyi bilerek, TC ile ilişkileri ileriye taşıma hedefinde olduklarını dile getiren Tatar, bu ilişkiyi bozmaya çalışanlar olduğunu, Kıbrıs’ın askeri ve stratejik önemiyle, Akdeniz’deki zenginliklere bakıldığı zaman, Kıbrıs’ın varlığının söz konusu coğrafyayı tamamladığını anlattı.
KKTC’nin varlığının tüm Türk dünyasına olumlu mesajlar verdiğinin altını çizen Başbakan, tarihsel süreç içerisinde Kıbrıs’ın altın bir stratejik nokta olma durumunu hep koruduğunu söyledi.
Yılmaz Polat da KKTC’nin her zaman Rum-Yunan lobisinin hedefinde olduğuna ve gerek KKTC’nin gerekse TC’nin millî davada güçlü durması gerektiğine değindi. Konuşmaların ardından madalya töreni gerçekleştirildi, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Antalyalı gazetecilerden Tatar’a ziyaret
Öte yandan Başbakan Ersin Tatar, deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlamasıyla önceki gün KKTC’ye gelen Alanya ve Antalya Gazeteciler Cemiyetlerinden bir heyeti kabul etti.
Gazeteciler, Başbakan Ersin Tatar’ı ziyaret ederek turizmde iş birliğini artırmak istediklerini belirtti.
Tatar ise kabuldeki konuşmasında, Türkiye ile çok iyi ilişkiler kurmanın ve bu yönde mesajlar vermenin önemine dikkat çekerek nifak tohumu sokacakların oyununa gelinmemesi gerektiğini vurguladı.
Başbakan Tatar, “Dik durarak iş birliği içerisinde tek vücut ve aynı pozisyonda mücadele verdiğimizin mesajını almaları gerek” dedi.  
Deniz otobüsü seferlerinin yeniden başlamasıyla dün KKTC’ye gelen Alanya ve Antalya Gazeteciler Cemiyetlerinden bir heyet, bugün Başbakan Ersin Tatar’ı ziyaret ederek turizmde iş birliğini artırmak istediklerini belirtti.
 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460