banner564
banner556

Mahkemede bayram sevinci

7 yıl önce meydana gelen ölümlü trafik kazasından sorumlu tutulan polis memuru Cafer Aygün ile Ali Çiftçi beraat etti

Mahkemede bayram sevinci

 Suna ERDEN

Yedidalga-Gemikonağı anayolu üzerinde 2012 yılı içerisinde kullandığı plakasız dağ motoru ile devriye gezen polisleri fark ederek kaçmaya çalışan ve daha sonra kaza yaparak yaşamını yitiren Aras Kansay’ın ölümünden sorumlu tutulan polis memuru Cafer Aygün ve polis memuru Ali Çiftçi, beraat etti. Mahkeme, iki trafik polisini savunmaya davet etmeksizin beraat etmelerine karar verdi. Mahkeme iki polisin kazanın oluşmasına neden olduğuna dair yeterli kanıt olmadığını belirtti. Mahkemenin kararının ardından polis memurlarının aile yakınları büyük sevinç yaşadı.
Kaza nasıl olmuştu?
İki polis, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan huzurunda itham edilmelerinin ardından yargılanmalarına başlanmıştı. 
Kazanın, 10 Haziran 2012 tarihinde 19.00 sıralarında Yedidalga- Gemikonağı anayolu üzerinde, Gemikonağı istikametine doğru motosikletle seyreden Aras Kansay’ın polis aracıyla önünün kesildiği ve Kansay’ın yönetimindeki motosikletin anayol dışındaki toprak bankete çıkıp, dengesini kaybederek sağ şeride geçerek, karşı istikametten gelen taksi araca çarpmasıyla meydana geldiği iddia edilmişti. Kansay olay mahallinde yaşamını yitirmişti. 
Sanıklar suçlamaları kabul etmemişti
Polis aracını süren polis memuru Cafer Aygün ve yanında yolcu olan polis memuru Ali Çiftçi, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu başkasının ölümüne, yolun sağını muhafaza etmeme, tehlikeli sürüş yapıp kazaya neden olma” suçlarından itham edilmişti. Sanıklar suçlamaları kabul etmemişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473