Makul olanlar dikkate alınacak

Bakan Baybars, CTP’lilerin Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı çerçevesindeki öneri ve görüşlerini dinledi

Makul olanlar dikkate alınacak
banner432

 İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Cumhuriyetçi Türk Partisi MYK üyesi ve Yerel Yönetimler Sekreteri Muhittin Tolga Özsağlam, Parti meclisi üyeleri,  Onur Olguner ve Birol Karaman’dan oluşan CTP heyetini kabul ederek, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı çerçevesindeki öneri ve görüşlerini dinledi.

Verilen bilgiye göre, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı çerçevesinde İçişleri Bakanlığında gerçekleşen toplantıda, CTP heyeti ile Şehir Planlama Dairesi Müdürü ve planlama ekibi birlikte son aşamayı değerlendirdi.
Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Baybars, CTP heyetine yapıcı önerilerinden dolayı teşekkür ederek, makul olan görüşleri değerlendireceklerini belirtti.
CTP Heyeti, genel olarak Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar planıyla ilgili zaten dörtlü koalisyon döneminde de destek olduklarını ve katkı amaçlı bazı görüşlerinin plana dahil edilmesiyle desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.
İçişleri Bakanlığı Şehir Planlama Dairesi planlama ekibiyle yapılan  istişare sonrası, yapılacak yeni inşaat başvurularında atık su arıtma, yağmur suyu draenaj ve benzeri altyapı faaliyetleri için belediyelere fon ayrılmasının, 51/95 belediyeler yasasında yapılması öngörülen değişiklikte yer alması konusunda hem fikir olundu.
İmar planı kapsamında yer alan eylem planında ilk 5 yıl içerisinde ulaşım master planı hazırlanması konusunda da hem fikir olunarak, bu öneri Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Plana aktarıldı.
Bakan Ayşegül Baybars, CTP Heyetine yapmış oldukları makul öneri ve görüşleri için teşekkür etti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460