banner564

‘Mevsimi geldi artık’

CTP Genel Başkanı Erhürman, Gazimağusa’daki yürüyüşte değişim çağrısı yaptı

‘Mevsimi geldi artık’
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, "Yolsuzluk, yoksulluk ve yoklaşmaya yeter!" temasıyla dün Gazimağusa’da partisinin düzenlediği yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada “Mevsimi geldi artık, birileri gidiyor” ifadelerini kullandı. Erhürman, toplumun tüm kesimleri için sokakta olduklarını söyledi.
Gazimağusa’da düzenlenen yürüyüşe CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Genel Sekreter Asım Akansoy, bazı belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda partilinin yanı sıra bazı yurttaşlar katıldı.
Yürüyüşün ardından konuşan CTP Genel Başkanı Erhürman, “umutsuzluğa kapılmaması” çağrısında bulunarak, “bir hissa sonra gidecekler. Çünkü mevsimi geldi artık, kokusu ülkenin dört bir yanını sardı” ifadelerini kullandı.
Sözlerine Şampiyon Melekeleri anarak başlayan Erhürman, İsias davasını işaret ederek, ailelerle birlikte dayanışarak yürümeye devam edeceklerini ve adalet gelene kadar bu yoldan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.
Erhüman, “ülkenin yönetilmediğine” ileri sürerek, “bu ülkeyi birlikte yönetecek kapasitemiz var. Hiç kimsenin umutsuzluğa kapılmasına gerek yok” ifadelerini kullandı.
“Bu ülkenin yetişmiş, bu ülkeyi seven insanları var” diyen Erhürman, “umutsuzluğa asla geçit vermeyeceğiz” dedi. CTP eski genel başkanlarından Ferdi Sabit Soyer’in sözlerini hatırlatan Erhürman, “Biz şinyaya benzerik, söksen de parçalasan da yeniden boy atarık!” dedi. Toplumun tüm kesimleri için sokakta olduklarını ifade eden Erhürman, sokakta mücadeleye devam edeceklerinin söyledi.
Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk halkının uzun yıllardır varoluş mücadelesi verdiğine işaret ederek, “Varoluş mücadelesi bunlar yaşansın diye verilmedi. Bizi yok edemeyeceksiniz demek için sokaktayız ve sokakta olacağız” dedi. Erhürman, “bu ülkede insanlar, çocuklarına, ‘git de gelme’ demeye başladıysa, onların yüreğindeki evlat sevgisini de hep birlikte haykıracağız.” dedi.
Erhürman, “Mevsimi geldi artık, birileri gidiyor” diyerek, “karşılarındaki zihniyetin gideceğini” belirtti. Erhürman, “Gidecekler. Bekledikleri bu halkın hissasıdır. Bir hissa sonra otomatik gidecekler. Çünkü mevsimi geldi artık, kokusu ülkenin dört bir yanını sardı… Bu ülkeyi hep birlikte yöneteceğiz.” diye ekledi.
Erhürman, “Bizim bir yolumuz var. O yol da bu ülkeye duyduğumuz aşktır. Barışa, özgürlüğe, eşitliğe susamışlığımızdır. O yol birlikte yürünecek. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz, bu ülkeyi hep birlikte yöneteceğiz. Vardık, varız, var olacağız” diyerek sözlerine son verdi.

Dünay Laçin Soyal ilçe başkanı oldu
Bu arada CTP Gençlik Örgütü Girne İlçesi 24’üncü Olağan Kongresi önceki akşam Girne İlçe Binasında yapıldı. Asım Akansoy’un da konuşma yaptığı kongrede CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanlığına Dünay Laçin Soyal seçildi.
CTP’den yapılan açıklamaya göre, kongreye, CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, Girne İlçe Başkanı, Milletvekili Ongun Talat, milletvekilleri Fikri Toros, Ceyhun Birinci, Ürün Solyalı, Sıla Usar İncirli, Fazilet Özdenefe, Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ile çok sayıda parti yetkilisi ve genç üyenin katıldı.
Konuşmaların ardından, 23. Dönem faaliyet raporu üyelerin onayına sunuldu. Sunuş işleminin ardından ise CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Yönetim Kurulu seçimine geçildi. Kongrede göreve getirilen yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu: Aysel Amir, Bahar Çağan Okumuş, Berk Ortunç, Çisem Özata, Deniz Barış Miralay, Devrim Ayaeş, Nihat Öztümen, Zalihe Yaradanakul.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KKTC
KKTC - 2 ay Önce

Yuru anca gidersin.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473