banner556

“Mücadelemiz sonuç verdi”

Benli, Avrupa Konseyi’nde hak ettikleri düzeyde temsil edildiklerini ve bu temsiliyetin kalıcı hale getirildiğini belirtti

“Mücadelemiz sonuç verdi”
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Y. Benli, mücadelelerinin sonuç verdiğini, Avrupa Konseyi’nde hak ettikleri düzeyde temsil edildiklerini ve bu temsiliyetin kalıcı hale getirildiğini belirtti.
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Komitesi’nin 19-22 Ekim tarihleri arasında Strasbourg’da gerçekleştirilen 29. Oturumu’na Gönyeli Belediye Başkanı ve KTBB Başkanı Ahmet Y. Benli ile Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar katıldı. 

Benli, yazılı açıklamasında, Genel Kurul öncesinde, başkanlar konseyinin Avrupa’yı etkileyen mülteci sorunu, uyuşturucu kullanımı, çocuk istismarı ve iklim değişikliği konularının görüştüğünü, “Güncel İşler Komitesi” ve “İdari işler Komitesi” toplantılarına katıldıklarını da kaydetti.
29. Genel Kurul’un gündeminin “Yerel Yönetimlerin İnsan Hakları İhlallerine Tepkisi - Göç Ve Ayırımcılık” olduğunu ifade eden Benli, Uluslararası alanda temsiliyetin son derece önemli olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 10:19
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465