Omuz omuza mücadele

YKP, BKP ve KTÖS toplumsal mücadele zemininde işbirliği ve birliktelik için bir araya geldi

Omuz omuza mücadele
banner432

Tuğçe Ülkü AYDIN

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Yeni Kıbrıs Partisi ve Birleşik Kıbrıs Partisi yetkilileri, “toplumsal mücadele zemininde işbirliği ve birliktelik” için fikir alış verişinde bulunmak amacıyla dün KTÖS toplantı salonunda bir araya geldi.
Toplantıda ilk sözü alan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıs Türk toplumunun geleceği ile ilgili kaygılıları olduğunu ifade ederek, Kıbrıs Türk toplumunun kendi iradesine sahip çıkması adına, geleceğe dönük ortak bir zemin için toplandıklarını dile getirdi.
Geniş tabanlı her türlü işbirliğinin toplumsal mücadeleye katkısı olacağını söyleyen Elcil, toplumsal kurtuluş için, geniş, ilkeli bir birlikteliğe ihtiyaç olduğuna ifade etti.
Yurtsever güçlerle birlikte bir birliktelik için adım atacaklarını söyleyen Elcil, ortak bir vatan kaygısıyla bir araya geldiklerini, ilkeli bir mücadele vereceklerini kaydetti. 
BKP Genel Başkanı İzzet İzcan da, ülkenin durumunun ortada olduğuna işaret ederek, hükümet olanların tam bir acizlik içinde olduğunu ileri sürdü.
İlke, hedef, prensipler konusunda hassas olduklarını ifade eden İzcan, bunlara destek verecek herkese de açık olduklarını kaydetti.
Murat Kanatlı da, birliktelik ve Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi için çalışacaklarını belirterek, Kıbrıs sorununun çözümünde geniş birlikteliklerin oluşmasının önemine işaret etti. 
Suyun, telekomünikasyon, elektrik kurumu ve limanların özelleştirilmesi gibi konulara karşı çalışmalar olduğunu söyleyen Kanatlı, gündelik sorunları çözecek bir mekanizmanın üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 09:19

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER