banner556

Özyiğit: TDP’nin formülü hazır

Cemal Özyiğit, Türkiye’den KKTC’ye getirilen suyu yönetecek mühendis ve organizasyon yeteneklerinin ülkede mevcut olduğunu belirtti

Özyiğit: TDP’nin formülü hazır
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Çevre ve Doğal Kaynaklar Teknik Komitesi su konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi.
KTMMOB Başkanı Ahmet Hüdaoğlu, Su Komitesi Başkanı Bektaş Göze ile üyeler Mustafa Sıdal, Nevzat Öznel ve Tünay Bengüsü’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Su Kurumu’nun işlevi ve yasal mevzuatı hakkında bilgi aktarıldı ve katılımcıların sorularına yanıtlar verildi.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, toplantıda yaptığı konuşmada, birçok konuda aynı yolu yürüdükleri KTMMOB yöneticilerine, su kurumu hakkında verdiği teknik bilgiden dolayı teşekkür etti.
Özyiğit, Türkiye’den KKTC’ye getirilen suyu yönetecek mühendis ve organizasyon yeteneklerinin mevcut olduğunu belirtti.
Özyiğit, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (KTMMOB) “suyun kendi yetiştirdiğimiz kişiler tarafından yönetilmesi” yönünde üstlendiği misyona da destek belirtti.
Özyiğit, arzu edilenin, suyun yönetiminin devletin içi boşaltılmamış, yetişmiş teknik elemanlarının olduğu, işleyen bir mekanizması olan Su Dairesi tarafından yapılması olduğunu söyledi. Özyiğit, TDP olarak su kurumuna bakışlarının, “özelleştirmeden önceki adım değil, özelleştirmenin önüne geçecek bir organizasyon olması gerektiği” yönünde olduğunu belirtti. Cemal Özyiğit, bu nedenle Su Kurumu’nun işleyişi ve organizasyon şeması ile topluma güven veren özerk bir kurum olmak zorunda olduğunu vurguladı.
Özyiğit, suyu Türkiye’den satın alacak, belediyelerin deposuna taşıyacak ve belediyelerden suyun tahsilatını düzgün ve gününde yapacak bir kuruma ihtiyaçları olduğunu belirterek, bunun için gerekli mekanizmanın devlet tarafından oluşturulması gerektiğinin hayati önemi olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 10:50
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473