banner564
banner556

Patates Festivali başlıyor

Kıtalar Beyarmudu’nda buluşuyor, kültürlerin meşalesi Mesarya’da alevleniyor

banner611
Patates Festivali başlıyor
banner598
banner616

Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali ile 6. Uluslararası Halk Dansları festivalinin programı dün düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.
Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, kültür ve sanatla öne çıkan bir belde olduklarını ifade ederek 31 Temmuz Çarşamba günü başlayacak festival kapsamında birçok sportif, kültürel ve sanatsal etkinliğin yanı sıra yerli ve yabancı sanatçıların da konserlerinin yer alacağını söyledi.
Beyarmudu Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda ilk konuşmayı yapan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, kültür ve sanatta öne çıkan bir belde olduklarını ifade ederek söz konusu festivaller aracılığı ile çeşitli dünya kültürlerini ülkede ağırlayarak ülke kültürlerin buluşarak kaynaşmasına olanak sağladıklarını vurguladı.
“Bu bağlamda bugüne kadar festivalimizde misafir ettiğimiz 7 kıtadan kırkın üzerinde ekibi kültürümüzle buluşturup, dünyanın farklı bölgelerinde fahri kültür elçileri yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz” diyen Edip, her dönemde beldede uluslararası nitelikte tiyatro sanatı, halk dansları, koro ve çok sesli müzik konserleri sunduklarını kaydetti.
Belediyenin sadece kültür sanatta değil aynı zamanda spor alanında da başarıları olduğunu anlatan Edip,  “Bu yılki festivalimizin tanıtım cümlesini şu şekilde belirledik: ‘Kıtalar Beyarmudu’nda buluşuyor, kültürlerin meşalesi Mesarya’da alevleniyor’” dedi. 
Basın toplantısında; 6. uluslararası Halk Dansları Festivali Koordinatörü Zeki Tuncelli, Beyarmudu Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü İzel Seylani, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür yardımcısı Murat Küçüközdemir, Patatesciler Birliği Başkanı Engin Halkseven de söz alarak konuşma yaptı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473