banner564
banner556

Pitbull bulunamadı

Ürdünlü şahsın evinden para ve değerli eşyaların yanı sıra köpeği de çalan zanlılar yeniden mahkemeye çıkarıldı

Pitbull bulunamadı

Suna ERDEN
Girne’nin Beylerbeyi bölgesinde yaşamını sürdüren Ürdün uyruklu M.L. isimli şahsın evine girip hırsızlık yapan Yahia Elmıssnıd, Mahmoud Al Adwan ve Joud Al Haddadın hakkındaki soruşturma devam ediyor. 
Para, binlerce lira değerindeki birçok eşya ile birlikte evin pitbull cinsi köpeğini de alan zanlılar dün ek süre talebi ile mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yapan polis, zanlıların 19 Nisan’da, Beylerbeyi'nde yaşamını sürdüren yabancı uyruklu M.L. isimli şahsın evine girip hırsızlık yaptıklarını söyledi. Polis, zanlıların 20 kol saati, LCD televizyon, kayıt cihazı, 15 güneş gözlüğü, numaralı 2 gözlük, 15 orijinal parfüm, iki altın kolye, Suriye pasaportu, 1 adet iPone 7 marka cep telefonu, 2 adet Katar bankasına ait kredi kartı ve Katar kimlik kartı çaldıklarını belirtti. Polis memuru, zanlıların evde kasada duran 6 bin 400 TL,90 dolar ve 110 euro parayı da çaldıklarını açıkladı. 
Zanlıların evden ayrılırken, pitbull cinsi köpeği de aldıklarını kaydeden polis, olayın bildirilmesi üzerine soruşturma başlattıklarını ifade etti.
Polis, yapılan soruşturmalar sonucu zanlıların 2 Mayıs tarihinde tespit edilerek gözaltına alındıklarını açıkladı. 

Eşyalarını görünce tanıdı
Zanlıların evinde arama yapıldığını kaydeden polis, Elmıssnıd’in ikametgâhında 8 parfüm, saat, 3 güneş gözlüğü, bir dereceli gözlük, iPone 6 marka cep telefonu, tıraş makinesi, 2 kolye, zippo çakmak bulunduğunu söyledi.
Polis, bulunan eşyaların ev sahibi M.L.’ye gösterildiğini, kendisine ait olduğunu teyit ettiğini belirtti.
Soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğunu belirten polis, zanlıların poliste 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme, zanlıların 3 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474