Polis geniş önlem aldı

DAÜ’de konferans veren İsrailli öğretim görevlisi Efraim Podoksik, Filistinli öğrenciler tarafından protesto etti

Polis geniş  önlem aldı
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’da, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) kampüsü içerisinde dün hareketli dakikalar yaşandı.  “Milliyetçilik içerisinde millet nedir” isimli konferans vermek amacı ile davet edildiği DAÜ’ye gelen İsrail uyruklu öğretim görevlisi Efraim Podosik bir grup Filistinli öğrencinin protestosu ile karşılaştı.
Konferansın verildiği salona giren öğrenciler, Podosik konuşmasını yaparken pankartlar açarak protestoda bulunurken her hangi bir slogan atmadı.  Konferansın verildiği salon önüne toplanan yüze yakın Filistinli öğrencide protesto etmek için Podosik’in bina dışına çıkmasını bekledi.

Arka kapıdan kaçırıldı
Birçok polis ekibi kampüs içine yönlendirilip geniş güvenlik önlemleri alınırken, Podosik konferans sonrası binanın arka kapısından aracına bindirilerek kampüsten uzaklaştırıldı. Bir süre daha bina önünde bekleyen Filistinli öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.

Okul hassasiyetimizi bilmiyor mu?
İsrailli öğretim görevlisinin DAÜ Kampüsü içerisine gelerek konferans vermesine tepki gösteren Filitinli öğrenciler, “Filistin de savaşın devam ettiği dönemde binlerce Filistinli öğrencinin bulunduğu bir okula İsrailli bir öğretim görevlisinin konferans amaçlı çağrılmasını anlayamıyoruz, okul yönetimi bu konudaki hassasiyetimizi bilmiyor mu” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 09:33
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460