Polis peşindeydi

Silahlı soygundan aranan Nawfal, uyuşturucudan sorgulanan kız arkadaşının ifadesinden sonra yakalandı

Polis peşindeydi

Suna ERDEN
Gazimağusa’da meydana gelen silahlı soygun meselesiyle ilgili olarak aranmakta olan Nawfal El Ouenjli’nin yeri, Girne’de uyuşturucu tasarrufundan yakalanan kız arkadaşı Negin Rahmani’nin ifadesi sonucu ortaya çıktı. Polisin bir taşla iki kuş vurduğu olayda önce tasarrufunda uyuşturucu ele geçirilen Negin Rahmani ardından 13 Ekim’den bu yana aranan Nawfal El Ouenjli tespit edilerek tutuklandı. Zanlılar dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Murat Döşenci olayla ilgili bulguları aktardı. 
Döşenci 16 Ekim 2020 tarihinde saat 14.50 raddelerinde,13 Ekim 2020 tarihinde Mağusa’da meydana gelen Silahlı Soygun meselesi ile ilgili olarak aranmakta olan Nawfal El Ouenjli’nin kız arkadaşı Negin Rahmani’nin ikametgâhında mahkeme emri ile yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını ve zanlı Rahmani’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını söyledi. 

Nawfal El Ouenjli beyanda bulunmadı
Polis zanlının tutuklanmasının ardından yapılan sorgusunda ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddenin zanlı Nawfal El Ouenjli’nin olduğunu beyan ettiğini söyledi. 
Polis mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma kapsamında zanlı Nawfal El Ouenjli’nin de tespit edilerek tutuklandığını ve zanlının henüz bir beyanda bulunmadığını mahkemeye aktararak zanlıların soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi maksadı ile 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460