banner564

Rahat olun

Başbakan Üstel, KKTC devletinin, verilen her tapunun sonuna kadar arkasında olduğunu belirterek, yatırımcılara mesaj verdi: 

Rahat olun
banner598

Başbakan Ünal Üstel, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin mülkiyet konusunda bireyleri hedef alan uygulamalarını kınadıklarını ifade ederek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti ve hükümeti verilen her tapunun sonuna kadar arkasındadır” dedi.
Üstel, “Ülkeye yatırım yapanlar ile yapmak isteyenlere rahat olmalıdır” ifadesini kullandı. 
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin mülkiyet konusunda bireyleri hedef alan uygulamalarının insan hakları ihlaline dönüştüğünü söyleyen Başbakan Üstel, bununla ilgili uluslararası alanda girişim yaptıklarını, gayri hukuki bu uygulamaları ortadan kaldırmak için hukukçularla çalışmaya devam ettiklerini açıkladı.
Üstel, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin mülkiyet konusundaki uygulamaları konusunda değerlendirmelerde bulunarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Yapılanların KKTC ekonomisinin gelişimini sabote etmeye yönelik sindirme hareketi olduğunu belirten Başbakan Ünal Üstel, “Bunlar KKTC’ye gelen yatırımların önünü kesme gayretinden başka bir şey değildir” diye konuştu.
Bu süreçte inşaat sektörü temsilcileriyle sürekli istişare ettiklerini de belirten Üstel, “Anayasa gereği tüm tapular devlet güvencesi altındadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırım yapanlar ile yapmak isteyenler müsterih olmalıdır. Biz her tapunun da ülke yasalarımıza uygun şekilde yapılan her yatırımın da arkasındayız ” dedi.
Başbakan Ünal Üstel, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin tarihin hiçbir döneminde sindiremediği, yok edemediği Kıbrıs Türk halkını buna bezer politikalarla da sindiremeyeceğini vurguladı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya
Ziya - 3 hafta Önce

Hangi devlet dedin?? Fiye re bu came Allahın mandirgalısı oynama insanlarla...O zaman biz de gelelim Alsancaktaki mallarının (güneyden getirdiğin :-) ) üzerine inşaat yapalım bakalım ciyak ciyak nasıl bağırırsın...İşiniz gücünüz laf galabalığı yalan dolan başka da bişey değil....

Arkın
Arkın - 3 hafta Önce

Tam bir talan ve fetih gösterisine dönüştü mesele… Bırakın bu zavallıyı da kendi bildiği türküyü söylesin...

Ck
Ck - 3 hafta Önce

Rahat rahat talana devam yaniiiii rahat olalımm

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473