banner493

Rutin işler bile aksatıldı

Toparlanıyoruz Hareketi, CTP–UBP hükümetini eleştirerek, siyasi partilerin “yönetmeye hazır olmayı öğrenmesi gerektiğini” kaydetti

Rutin işler bile aksatıldı
banner432
Temiz Toplum Derneği adıyla da bilinen Toparlanıyoruz Hareketi, CTP–UBP hükümetini eleştirerek, siyasi partilerin “yönetmeye hazır olmayı öğrenmesi gerektiğini” kaydetti.
Toparlanıyoruz Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, CTP-UBP koalisyonu “krizler yaratan, yarattığı krizleri çözemeyen ve krizlerle boğuşmaktan programındaki vaatleri yerine getirmek bir yana, rutin işlerini bile aksatan” bir hükümet olmakla suçlandı. 
CTP-UBP Koalisyonu’nun kendisini reform hükümeti olarak tanımladığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:
“Reform yapmak için en başta ciddi bir öngörüye sahip olmak gerekir. Bozulan CTP–UBP Hükümeti temsilcileri, yaptıkları açıklamalarda, UBP kurultayı, su anlaşması ve ekonomik protokol görüşmelerinin krize dönüşmesinden ötürü hükümet hedeflerini yerine getiremediklerini söylemektedirler. Oysa hedeflerin yerine getirilememesine gerekçe olarak gösterilen bu konuların ciddi anlaşmazlıklara gebe olduğu daha hükümet kurulmadan apaçık ortadaydı.” 
Açıklamada “Hükümet mensupları yeterli öngörüye sahip olsalardı, gerekli hazırlıkları zamanında yapar, bu konuları doğru bir şekilde yönetip kriz çıkmasını engelleyebilir ve böylece bekleyen diğer hükümet işlerine bakmaya da fırsat bulabilirlerdi” ifadelerine de yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2016, 09:25
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460