banner564
banner556

‘Sıkıntı var’

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Onurhan ile üç üyenin istifa ettiği iddia edildi; Bakan Taçoy yalanladı

‘Sıkıntı var’

 Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu  (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Onurhan ile kurul üyeleri Esat Altay, Hüseyin Ademgil ile Özgür Özerdem’in istifa ettiği ileri sürüldü. 

Onurhan ile üç üyenin istifa ettiğine dair iddialar dün akşam saatlerinde kamuoyuna yansırken, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy açıklama yaparak haberleri yalanladı. 
Bakan Taçoy, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu Başkan ve bazı üyelerinin istifa ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi.
TAK muhabirine açıklama yapan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin bazı sıkıntıları olduğunu ve Başbakan Ersin Tatar’dan randevu beklediklerini söyledi.

Şikayet ve sıkıntı var
Konu ile ilgili bilgisinin olduğunu dile getiren Taçoy, yönetim kurulu üyelerinin şikâyet ve sıkıntılarını bildiğini kaydetti.
Bakan Taçoy, iddiaların doğru olmadığını belirtirken, Erdal Onurhan’ın istifasının Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından gündeme bile alınmadığı ve görevine devam etmesinin istendiği öne sürüldü.
Bakanlığın, istifasını kabul etmediği Onurhan’ın görevinin başında kalması yönünde kendisine bilgi verildiği iddia edildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473