banner493

Şimdilik özgür 

Çöpçatanlık için kullanılan “Tinder” isimli sitede Steven Emde Peterson ismiyle hesap açıp, tanıştığı İsveçli kadını dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan Hüseyin Alan teminata bağlandı

Şimdilik özgür 
banner432

 Suna ERDEN

Sosyal paylaşım platformu olan “Tinder” isimli sitede Steven Emde Peterson ismiyle hesap açıp, tanıştığı İsveçli M.O. isimli 64 yaşındaki kadını dolandıran Hüseyin Alan hakkındaki soruşturma tamamlandı. Vaatler vererek İsveçli kadından 500 bin TL alan zanlı dün teminat için Girne’de mahkemeye çıkarıldı. 
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol, zanlı Hüseyin Alan’ın 2016 ile 2018 yılları arasında meydana gelen “Sahtekârlıkla Para Temini” ve “Başkasının Kimliğine Bürünme” suçlarından tutuklandığını söyledi. 
İbrahim Varol, zanlının İsveç’te yaşamını sürdüren M.O. isimli 64 yaşındaki kadınla “Tinder” isimli sosyal medya üzerinden kendisini “Steven Emde Peterson” olarak tanıtıp bağlantı kurarak, yaklaşık 500 bin TL parayı sahtekârlıkla temin ettiğini ifade etti. Zanlının banka yoluyla bu parayı temin ettiğini kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme, iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartı ile zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Şirket sahibiyim dedi, paraları yedi
Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan 48 yaşındaki Hüseyin Alan, genellikle çöpçatanlık için kullanılan sosyal paylaşım platformu “Tinder” isimli sitede Steven Emde Peterson ismiyle hesap açıp, tanıştığı İsveçli M.O. isimli 64 yaşındaki kadını dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Elde edilen bilgilere göre; zanlı Şubat ayı 2016 yılında tanıştığı M.O.’dan 4 ay sonra borç para istemiş, borca teminat olarak kendisini Türkiye’de bir su borusu şirketinin sahibi olarak gösterip, özel bir şirketten alacağı olduğunu söylemişti. Zanlının özel şirketten parasını alıp borcunu ödeyeceğine güvenen M.O. 2016-2017 yılları arasında Tangelwood Company Ltd isimli şirkete Steven Emde Peterson kişisi sanarak 79 bin Euro ve 68 bin 500 Dolar olmak üzere iki 500 bin TL’yi aşkın para göndermişti. 2017 Eylül ayında kendi bankası "Neden KKTC’deki bir hesaba yüklü para gönderdiniz" diye soruşturma başlatması üzerine M.O. KKTC’ye gelip, şikâyetçi olmuştu. Mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturmada söz konusu banka hesabının Hüseyin Alan’ a ait olduğu, tüm parayı bizzat kendisinin çektiği tespit edilmişti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460