banner564
banner556

Siz ne yapıyorsunuz?

MDP Başkanı Büsküvütçü, bazı fırsatçıların rant sağlamak için krizi bahane ettiğini söyledi ve Çalışma Bakanı’na soru yöneltti:

Siz ne yapıyorsunuz?

   Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, bazı fırsatçıların kriz bahanesiyle rant sağlama peşinde olduklarını belirtti ve Çalışma Bakanı’na “Siz ne yapıyorsunuz?” diye sordu.

   Büsküvütçü birçok bakanlıkta uzun yıllardır kullanılmadan duran fonların aktif hale getirilmesini ve üretim ile istihdam alanlarında değerlendirilmesini talep etti.  
   Yazılı bir açıklamaya yapan MDP Başkanı Buray Büsküvütçü, “Ekonomik kriz döneminde sadece yeni zamlar yapan, piyasayı rantçı ve fırsatçıların insafına terk eden hükümet, bir an önce bakanlıklar bünyesinde bulunan ve yıllardır kullanılmayan fonları ülke insanımızın faydasına dokunur şekilde harekete geçirmelidir” dedi.
   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda 150 milyon Türk Lirası’na yakın kullanılmayan bir fon ödeneğinin bulunduğunu savunan Büsküvütçü, Başbakan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na şu soruları yöneltti:
   “Bu fon gerçekten orada kullanılmadan durmakta mıdır? Eğer duruyorsa, neden gerekli yasal düzenlemeleri bir an önce yapıp bu para ile yerli istihdamın önünü açmıyorsunuz? Neden yerel üreticilere destek sağlamıyorsunuz?”  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474