banner564
banner556

Tarım bitme noktasında

Çiftçiler Birliği, bir an evvel doğrudan gelir desteği ve kuraklık ödemelerinin yapılmasını istedi ve önemli uyarılarda bulundu

Tarım bitme noktasında

Çiftçiler Birliği, bir an evvel Doğrudan Gelir Desteği ödemeleri yapılmasını, sigortanın bütçe sorununun çözülmesini ve kuraklık ödemelerinin netleşmesini istedi.
Çiftçiler Birliği, “Girdilerdeki artışlar üretimi zaten bitirme noktasına getirmişken, vur patlasın çal oynasın ile günler geçirilmekte, üretici ile alay edilmektedir. Kimse sessiz ve çaresiz olduğumuzu düşünmesin. Haklılığımızı eğer sesimizi yükselterek duyacaklarsa biz sesimizi yükseltmesini biliriz” dedi.
Açıklamada, hükümet ve Tarım Bakanlığı’nın, üreticinin sorunlarına çare bulmak için var olduğunu hatırlatarak, “Görüyoruz ki Eylül ayı ortasına gelmiş olmamıza rağmen kayda değer hiçbir icraat yoktur” görüşüne yer verdi.
Genel Tarım Sigortası Fonu bütçesinin yıl bitiyor olmasına rağmen Meclis’ten geçirilemediği belirtilen Çiftçiler Birliği açıklamasında, “Böylesi bir durum acaba iş bilmezlik midir, Fon’un işleyişini kısıtlama girişimi midir, yoksa bekleyen özellikle kuraklık ödemelerini sabote etmek midir anlam vermek mümkün değildir. Fon kilitlenmiş durumdadır. Anlaşılan kimsenin umurunda değildir” denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474