banner564

Teminatla serbest kaldılar 

Hırsızlık ve uyuşturucudan tutuklanan Kurtoğlu ile Hamuryudan tutuksuz yargılanacak

Teminatla serbest kaldılar 
banner598

Lefkoşa’da park halindeki araçtan hırsızlık yapan, götürüldüğü karakolda üzerinde yapılan aramada uyuşturucu bulunan Salih Kurtoğlu ile ona hintkeneviri veren Mehmet Hamuryudan dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
İfadesinde suçunu kabul eden Hamuryudan, 2 bin 300 TL’ye 10 gram hintkeneviri aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da Kurtoğlu’yla içtiğini itiraf etti.
Soruşturmayı yapan polis, 24 Ocak 2024 tarihinde Lefkoşa’da Erdoğan Yıldırım Sokak’ta park halinde bulunan V.M.’ye ait araçtan iPod kulaklık çalan zanlı Salih Kurtoğlu’nun tutuklandıktan sonra üzerinde yapılan aramada yarım gram hintkeneviri bulunduğunu belirtti. 
Polis, zanlı Kurtoğlu’nun ifadesinde uyuşturucu maddeyi Mehmet Hamuryudan’dan aldığını söylediğini aktardı. 
Polis, 29 Ocak tarihinde zanlının tespit edilerek, tutuklandığını, Surlariçi bölgesindeki evinde arama yapıldığını açıkladı.
 Polis, yapılan aramada 5 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi. Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi 11 Ocak 2024 tarihinde 10 gram olarak, 2 bin 300 TL karşılığında şu anda aranan bir şahıstan aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da Kurtoğlu ile birlikte içtiğini itiraf ettiğini açıkladı. Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların sabıkaları olmadığını belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme, zanlıların 20’er bin TL nakit teminat yatırmaları ve her biri için birer kefilin 300’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474