banner564
banner556

“Teneke Çocuk” projesinin 11’inci etkinliği Lefkoşa’da yapıldı

Geliri bağışlanacak

banner611
“Teneke Çocuk” projesinin 11’inci etkinliği Lefkoşa’da yapıldı
banner598
banner616

 Alüminyum tenekelerin toplanarak satılması ve gelirin çocuk hastanelerine bağışlanmasını içeren Teneke Çocuk projesinin 11’inci etkinliği, Lefkoşa Sanayi Bölgesinde önceki gün yapıldı.

Yeşil Barış Hareketi’nden verilen bilgiye göre; 11’inci etkinlik, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Organize Sanayi Bölgesi Teknik Servis Birimi’nde yer alan toplama alanında gerçekleştirildi. 
Yeşil Barış Hareketi Başkanı Feriha Tel, her bölgede toplanan alüminyum tenekelerin satışından elde edilen gelirin o bölgedeki hastanenin çocuk bölümüne bağışlandığını ve projenin isminin de bundan dolayı Teneke Çocuk olduğunu söyledi. 
Proje ile amaçlarının toplumu geri dönüşüm bilincine hazır duruma getirmek olduğunu belirten Tel, “Toplama alanı denilen çöplük gibi yerlerde ve Güngör’de atık miktarını azaltmak istiyoruz. Bu nedenle, geri dönüştürülebilecek her şeyin geri dönüşüme gitmesini talep ediyoruz” dedi. 
Yeşil Barış Hareketi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğberk Kaya ise, Teneke Çocuk Projesi’nin 11. Lefkoşa Ayrıştırma Etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Lefkoşa bölgesinde bulunan toplama kafeslerine atılan alüminyum ve tenekelerin buradaki ayrıştırma merkezine geldiğini, daha sonra alüminyum ve metalleri ayrıştırıp, presleme işleminden sonra satışa hazır hale getirdiklerini söyledi. Kaya, ‘’proje kapsamında çevre farkındalığını artırarak, geri dönüşümün ülkemizde de yapılabilir olduğunu göstermek ve sürdürülebilir bir katı atık politikasının temellerini oluşturmak için 2014 yılında başlattığımız projemizi hala gönüllülerimizle birlikte yürütmekteyiz.” dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474