banner493

Trafik rahatlayacak 

Başbakan Tatar, Girne-Alsancak yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi

Trafik rahatlayacak 
banner432

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, dün çalışmalarına başlanan  Girne-Alsancak Yolu 1. Etap projesinde incelemede bulundu.
Lapta, Alsancak ve Karşıyaka bölgelerinde, uzun yıllardır ciddi trafik sıkışıklığına ve ulaşım zorluğuna neden olan yolun, Alsancak –Lapta arasındaki bölümünün , duble yola dönüştürülmesi amacıyla , çalışma başlatıldı.
Projenin 20 milyon Türk Lirasına mal olacak  ilk etap çalışmaları kapsamında, Hasan Uzun Petrol ve Yeşiltepe Köyü sapağı arasında kalan  güzergahın 210 iş günüde duble yola çevrilerek trafikte bir rahatlama sağlaması hedefleniyor.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Başbakan Tatar, Alsancak Lapta yolunun tek şerit olması nedeniyle  uzun yıllardır trafiğin kilitlendiğini ve bölgede ciddi bir ulaşım sorunu yaşandığını anımsatarak,  hükümet olarak bu sorunu çözmek için  çalışma başlattıklarını ifade  etti.
Projenin ilk etabını  üstlenen firmanın, çalışmalarına başladığını ve projenin  ilk etabının tamamlanmasıyla trafikte ciddi bir rahatlama yaşanacağını dile getiren Tatar, projeyle ilgili küçük sıkıntıları yerinde görmek ve bunların aşılması için Alsancak ve Lapta Belediyeleri’yle üstlenici firmaya yardımcı olmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini anlattı.

Ekonomik hareketlilik artacak
Her geçen gün gelişen, Turistik tesislerin bulunduğu, yeni konutların inşa edildiği, yeni işyerlerinin açıldığı  bölgenin KKTC’nin geleceği  için büyük önem taşıdığını ifade eden Tatar, ulaşım sorunun çözülmesiyle burada ekonomik hareketliliğin de artacağını vurguladı.
Proje ilk etabın en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini  dile getiren Tatar, projenşn bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Sabah kahvaltısını Lapta’da yaptı

banner499
Başbakan Ersin Tatar, dün, Lapta Belediyesi UBP’li Meclis üyelerinin düzenlediği  kahvaltıya katıldı.
Tatar, kahvaltıda vatandaşlarla bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan, UBP Girne İlçe Başkanı Özdemir Berova, UBP’nin, ülkenin en güçlü ve köklü partisi olduğunu  belirterek, partinin, köklerini tarihten gücünü halkından  aldığını dile getirdi.
Berova, pandemi döneminde  tüm tedbirleri alarak süreci başarıyla yöneten hükümetin, bundan sonra da gerek sağlık gerek ekonomik alanda gerekli önlemleri almaya devam edeceğini dile getirdi.

Erdoğan ile Tatar telefonda görüştü
Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ersin Tatar ile  telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ağırlıklı olarak Ayasofya’nın ibadete açılması ve öteki güncel konular üzerinde duruldu.
Kovid - 19’la mücadele süreci  ile dışa açılım çabalarının da ele alındığı görüşmede, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'nin bu süreci başarı ile geçip ekonomik gelişmesine devam etmesine Türkiye olarak büyük önem verdiklerinin  altını bir kez daha çizdi.

Diyalog Gazetesi

banner508
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 11 ay Önce

Seçim için iyi hazırlık ama sınıfta kaldın basbakanim halkın açtır

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460