banner493

“Umutlar çalındı”

Sucuoğlu, hükümetin; göreve geldiği günden bu yana halkın sorunlarına çare değil, mazeret ürettiğini savundu

“Umutlar çalındı”
banner432

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu, hükümeti göreve davet etti. 

Sucuoğlu, hükümetin; göreve geldiği günden bu yana hükümet etmenin gereklerini yani halkın sorunlarına çare üretmeyi değil, mazeret üretmeyi kendilerine görev edindiklerini ileri sürdü. 
UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, yazılı açıklamasında, hükümeti ve icraatlarını eleştirdi. 
21 milletvekili ile birinci parti çıkarak, seçimi açık ara önde tamamlayan UBP’nin muhalefette kalmasının hiçbir şekilde izah edilemeyeceğini kaydeden Sucuoğlu, 4 parti tarafından kurulan koalisyon hükümetinin ülkenin sorunlarına çare üretemediği gibi, halkın beklentilerine de cevap veremediğini savundu. 
Asgari ücret konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e de eleştirilerde bulunan Sucuoğlu, “Hükümetin günübirlik çözümleri bile yerine getiremediğini sadece bahaneler üreterek halkın geleceğinden ve umutlarından çaldığını üzülerek izlemekteyiz” dedi. 
Hükümetin göreve geldiği kısa süre zarfında elektrik tüketimine yaptığı zamları da eleştiren Sucuoğlu, zammın, tüm sektörlere büyük darbe vurduğunu, rekabet edilebilirliği yerle bir ederek, hizmet verememe noktasına getirdiğini ileri sürdü. 
Sucuoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“TC-KKTC ekonomik işbirliği protokolü çerçevesinde ülkeye hibe ve kredi toplamı olan ve 2017’den devir edilen kaynaklarla yaklaşık 2,2 milyar TL olan bu kaynaklardan sadece savunma giderleri karşılanmış olup geriye kalan miktar kullanılmamıştır. Kamu maliyesinin ve ülke ekonomisinin bu kadar sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde bu kaynakların ülkeye kazandırılmaması tam bir beceriksizliktir.”
Sucuoğlu açıklamasında, “Bu becerisizliklerinize dur demek adına; yıllarca ülke sorunlarına çare üretmiş ve ülke insanı için gelecek temin etmiş Ulusal Birlik Partisi’nin Milletvekili olarak halkımızın ve ülkemizin geleceğinden daha fazla çalmadan sizleri bir an evvel göreve davet ederim” ifadelerini kullandı.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460