banner564
banner556

“Yapılması gereken yerine getirildi”

“Türkiye ne Kıbrıs’ta ne de Suriye’de işgalci değildir” diyen Eroğlu, Afrin Harekatına destek belirtti

“Yapılması gereken yerine getirildi”
Üçüncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin Afrin bölgesine askeri harekat düzenlemekle güvenliği için yapılması gerekeni yerine getirdiğini ifade etti.
Derviş Eroğlu, Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili açıklama yaptı. “Ortadoğu’da çok stratejik bir konumda olan Türkiye’nin huzuru, güvenliği, toprak bütünlüğü  uzun yıllardır bazı mihrakların ve devletlerin desteklediği terör örgütlerinin hedefi durumdadır” ifadelerine yer veren Eroğlu, şöyle devam etti:
“Türkiye, komşuları Irak ile Suriye’de meydana getirilen iç kavgalar neticesinde kendisinin güvenliği, egemenliği ve toprak bütünlüğüyle ilgili bir sorun ortaya çıkmaması halinde buna seyirci kalmayacağını yıllar öncesinden herkese duyurmuştur.
Ama ne yazık ki kimileri,  insanlık dışı bir suç olan terörü hala kendi çıkarları için desteklemekte ve bir gün ektiklerini biçeceklerini düşünmeden terörden medet ummaktadır.
Türkiye açık bir şekilde teröre karşı işbirliğinden yana olduğunu ortaya koyarken, terör örgütlerine destek verenler durmamış, terör örgütü bölgeye yayılmış, Türkiye’nin güvenliğini, ve bütünlüğünü tehdit eder noktaya gelmiştir.
Bu gelişmelerden sonra Türkiye için, güvenliği, egemenliği ve toprak bütünlüğü adına kendi başına harekete geçmekten başka bir seçenek kalmamıştır.”

“Türkiye ne Kıbrıs’ta ne de Suriye’de işgalci değildir”
Türkiye’nin ne Kıbrıs’ta ne de Suriye’de işgalci olmadığını dile getiren Eroğlu şöyle devam etti:
“Türkiye, biz Kıbrıs Türklerinin daveti üzerine, bizim can ve mal güvenliğimiz, 1960 ortaklık devletinden doğan haklarımız için, Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanmasını engellemek amacıyla Kıbrıs’a gelmiştir ve Rum tarafı hala uzlaşmaz olduğu, ENOSİS hayalinden vazgeçmediği için Kıbrıs’tadır.
Türkiye, işgal için değil, kendisini tehdit eden terörü engellemek ve Suriye Devleti’nin toprak bütünlüğünün korunması için Afrin bölgesine ‘Zeytin Dalı Harekat’nı’ düzenlemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle herkesi ulusal konularda birlik beraberlik içinde olmaya, provokasyonlara gelmemeye ve aklı-selime davet ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda’ üstün başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465