banner493

Yasal değilse kapatılsın

Lefkoşa Surlariçi bölgesini gezerken, kendini bir anda Şeyh Osman Varan’ın dergahında bulan ve eleştirilere hedef olan Başbakan Tatar Diyalog’a konuştu:

Yasal değilse kapatılsın
banner432

Raif DOĞRU
  Başbakan Ersin Tatar, seçim çalışmaları çerçevesinde geçtiğimiz Cumartesi akşamı UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ve diğer arkadaşlarıyla birlikte Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesini ziyaret etti.
  Gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleşen ziyaret sırasında Derviş Paşa Konağı yanındaki binaya davet edilen Başbakan Tatar, bu isteği kırmayarak içeriye girdiğini söyledi. Tatar, kendini Şeyh Osman Varan olarak tanıtan dergah sorumlusu kişiye duvardaki defi sorunca ziyaret müzikli duaya döndü.
  Odada bulunanlar deflerle dua okumaya başlayınca, Tatar zaman zaman buna katılmak zorunda kaldı. Salonda bulunanlardan bir tanesinin önünde bir miktar banknot para bulunması dikkat çekti.
  Şeyh Osman Varan’ın dergahında yer alan dua merasimi dün sabahtan itibaren sosyal medyada paylaşılınca, UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu yaptığı açıklamada “Başbakan Ersin Tatar’ın çağdaşlığı ve laikliğine kimse leke süremez” dedi.

banner499
  Gardiyanoğlu, “Bir görüntü kullanılarak sosyal medyada Başbakan Tatar aleyhine zikir toplantısına katıldı gibi algı oluşturulmaya çalışılmasının yanlış olduğunu” ifade ederek şunları kaydetti:
  “Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ersin Tatar’la seçim çalışmalarımız çerçevesinde çeşitli kesimlere yönelik ziyaretlerimizi zaman zaman sürdürüyoruz. 29 Ağustos gecesi de Lefkoşa Arapahmet Mahallesi’nde Derviş Paşa Konağı yanında Osman Varan adlı kişinin kirasında olan bir mekana gittik ve burada 50-60 kişilik bir grupla sohbet ettik. Ayrılacağımız sırada ise Genel Başkanımıza mekanı dolaşması teklif edildi. Herkese karşı son derece saygılı olan Genel Başkanımız mekanı dolaşırken duvarda duran defi gördü ve bunun niçin kullanıldığını sordu. Kendisine zaman zaman def kullanılarak dua edildiği ifade edildi ve 30 Ağustos nedeniyle şehitler için bir dua okunmasının söz konusu olduğu anlatıldı, bu duayı dinleyip, dinlemek istemediği soruldu. Sayın Başbakan da nezaket gösterip duayı dinleyebileceğini belirtti. Olay, videoda da görüldüğü üzere dakikalar içinde bitti. Yani, ortada ne bir dergah ziyareti ne bir zikir toplantısına katılma söz konusudur. Bu görüntüyü alıp Genel Başkanımız aleyhine yaymaya çalışanlar yanılıyorlar. Kendinden emin insanlar herkesle görüşür konuşurlar. Şehitler için yapılan bir duayı bile siyasi çıkarları için istismar edenler bilmelidir ki kimse Ersin Bey’in çağdaşlığına, laikliğine leke süremez. Böylesi bir görüntü kullanılarak sosyal medyada Başbakan Tatar aleyhine ‘zikir toplantısına’ katıldı gibi algı oluşturulmaya çalışılmak yanlıştır, yayanların zayıflığının göstergesidir.”

Tatar Diyalog’a konuştu
  Başbakan Ersin Tatar dün akşam saatlerinde kendisini telefonla arayan Diyalog muhabirine kısa açıklamada bulundu. “Bizi bölgeye götürdüler, çay içip konuştuk” diyen Tatar, Derviş Paşa Konağı yanındaki binayı görmesinin istendiğini söyledi.
  “Davet üzerine içeriye girdik” diyen Tatar, burasının ne amaçla kullanıldığından haberi olmadığını belirterek “Ben bunların kim olduğunu, ne yaptıklarını bilmiyorum. Yasal değilse devlet kapatsın” dedi.
  Bina içerisine girdikten sonra dua okunduğunu, kendisinin de bunu dinlediğini belirten Başbakan Tatar “Para bağışı yaptınız mı?” şeklindeki soruya “Bir kuruş dahi bırakmadım. Beni bilenler böyle durumlarda para bağışlamayacağımı da bilirler” şeklinde konuştu. 

Diyalog Gazetesi

banner508
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kakacumhur
Kakacumhur - 9 ay Önce

Yarin gider kilsedede ayine katilir bundan hersey baklenir Yaziklar Olsun

Veli
Veli @Kakacumhur - 9 ay Önce

Hahahaha olur mu olur vAllahi. Basinda biri olmasi lazim, devamli baksin nere gidiyior ne yapiyor. Yanniz birakmayin da bir bakmisiniz birden kendisini kilisede bulmus ayine katiliyor. :)

mehmet ilker
mehmet ilker - 9 ay Önce

Cumhuriyet cocuklarina böyle gericik yakismaz.Tatar Katari buraya tasimamali.

ozan
ozan - 9 ay Önce

Devletin Başındakiler sizler memlekette neler dönüyor haberiniz yok

Ali
Ali - 9 ay Önce

Hahaha "kendini bir anda Şeyh Osman Varan’ın dergahında bulan" da ne demek lan ? lol

Komedi gibi ulke amk.

Veli
Veli @Ali - 9 ay Önce

Abi birileri buna goz kulak olsun yarin kendini bir anda genelevde falan bulur tam rezil oluruz.

Turkish power
Turkish power - 9 ay Önce

Bazi KKTCli kardeslerimizde mutemadiyen bir Islam dusmanligi ve kilise zangoclugu hayranligi goruyoruz Bence Allahu Tealaya el acan bir insan yerine palikarya dunurlugu ingiliz ab hacli yalakaligi modernligi dinsizlik zannedip kilise hayranligindan kendini kurtaramamak zanneden zenginligini mazlum ulke ve kitalar somurmekle ele gecirip sonra da demokrat ileri modern ulkeler ayagina dunyayi emperyalist emelleri icin kana bulayan yavsak batili ozentisi olmak icin gelmisini gecmisini soyunu sopunu inkar eden itleri elestirin ha bir dene akdenizde ne egede ne kibrista TC nin dediginin disinda bir sey yapmaya kimse muktedir olamayacaktir tavsiyem sevmeyenlerin ingiltere vs gibi ulkelerde varos gocmen mahallelerine cekip gitmeleridir

AHMET SERYİR
AHMET SERYİR - 9 ay Önce

DEVLET KAPATSIN demiş . Çok Komik. Devletin BAŞINDA olduğunu , DEVLETİN BAŞBAKANI olduğunu UNUTMUŞ

Abartma bilader
Abartma bilader @AHMET SERYİR - 9 ay Önce

Peee gotunun deligi nerden aldin nereye getirdin lafi. Nerdeyse ikinci istiklal savasini cikariyon. :)

Sakin ol biraz, biz burada bizim Tatarin, saf saf illegal dergahlarda tefli oynamali ahenk yapma oyunlarina getirilisini dalga geciyoruz o kadar.

Fazla abartma herseyi. Bir yerine inme iner sonra.

AHMET SERYİR
AHMET SERYİR - 9 ay Önce

“Davet üzerine içeriye girdik” diyen Tatar, burasının ne amaçla kullanıldığından haberi olmadığını belirtmiş"" Düşünsenize içeride 20 tane HATUN bulunan bir MEKAN da olabilirdi. O vakit nasıl açıklama yapacaktı acep

Veli
Veli @AHMET SERYİR - 9 ay Önce

Yahu sukret genelevin onunden falan gecmiyorlarmis yoksa butun dunyaya rezil olacaktik. Dusunsene :)

Bence bunun basinda biri dursun , yoksa saf saf her kapidan girmeye yatkin birisi zaten. Basina birsey gelecek , zavalli farkinda olmadan . Sonra da orada bulunmus olduk falan derler. lol


banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460