banner493

Yavruvatan’ı sevindiren sonuç

Türkiye’nin 12’nci Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a KKTC’den de tebrik mesajları gönderildi

Yavruvatan’ı sevindiren sonuç
banner432
Türkiye’de önceki gün gerçekleşen seçimde, kullanılan oyların yüzde 52’sini alarak ilk turda seçilen ve Türkiye’nin 12’nci Cumhurbaşkanı olmaya hak kazanan Recep Tayyip Erdoğan’a, KKTC’den de çok sayıda tebrik mesajı gönderildi.    
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin 12’nci Cumhurbaşkanı seçilen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak kutladı.  Cumhurbaşkanı Eroğlu, telefon görüşmesi sırasında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı ve şahsı adına Erdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, ayrıca Erdoğan’a bir kutlama mesajı gönderdi.
Eroğlu, mesajında şunları kaydetti;
“Türkiye Cumhuriyeti 12’nci Cumhurbaşkanlığı’na seçilmeniz dolayısı ile şahsım ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkı adına sizi en samimi duygularla kutluyorum. Anavatanımız Türkiye sizin son 11 yıldaki Başbakanlığınız döneminde bizleri gururlandıran takdire şayan çok önemli başarılara imza atmıştır. Cumhurbaşkanlığınız döneminde sizin liderliğinizle, Anavatan Türkiye’nin her açıdan daha da gelişeceğine, ileri gideceğine, Dünya’nın en güçlü ülkeleri arasındaki yerini perçinleyeceğine inancımız tamdır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Anavatan Türkiye arasındaki kardeşçe ilişkiler bizler için büyük değer ve önem taşımaktadır. Bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için bugüne kadar sağladığınız katkıları yeni görevinizde sürdüreceğinizden de eminiz. Bu vesile ile bir kez daha size Cumhurbaşkanlığı görevinizde üstün başarılar ve sağlık diler, selam ve saygılarımızı sunarım.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 09:38
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460