banner564

Yeniden uyardı

Özersay; hakkında soruşturma açılan bürokratların kamu görevinden uzaklaştırılması gerektiğini belirtti

Yeniden uyardı
banner598

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, hakkında soruşturma açılan bürokratlar ve diğer kamu görevlilerinin kamu görevinden uzaklaştırılmaları gerektiğini belirtti.
Özersay yaptığı yazılı açıklamada, parti olarak Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı yetkililerine yaptıkları çağrıyı yineledi.
“Hakkında sahte diploma iddiasıyla polis soruşturması açılan müdür, mukayyit ve diğer kamu görevlilerinin mahkeme karar verene kadar kamu görevinden uzaklaştırılmaları gerektiğini” kaydeden Özersay, “Kamu Görevlileri Yasası’na göre bunu İçişleri ve Turizm Bakanlıkları ya doğrudan kendileri yapmalı ya da Kamu Hizmeti Komisyonu’ndan bunu yapmasını  talep etmelidir” dedi.
Bakanlıkların bu konuda gecikmeksizin Kamu Hizmeti Komisyonu ile istişare etmeleri gerektiğini ifade eden Özersay, zamanında adım atılmazsa hem devletin zarara uğratılacağını, hem de davanın seyri ile kamu hizmetlerinin verilmesinde birtakım sakıncalar doğacağını belirtti.
HP Genel Başkanı Özersay “Bu kamu görevlilerinin bağlı oldukları İçişleri ve Turizm Bakanlıkları, kamu görevlileri konusunda esas yetkili konumda bulunan Kamu Hizmeti Komisyonu’na danışmalı ve Yasanın 102’nci maddesini uygulamaya koymalıdırlar” ifadelerini kullandı.

Çember daralıyor
Öte yandan Özersay, dün sosyal medya hesabından yaptığı ikinci paylaşımda meselenin sahte diplomayla sınırlı kalmayacağını belirtti. 
Özersay, bu haftanın sahte diploma olaylarının yanı sıra başka hukuksuzluklarla bağlantılı olarak hareketli geçeceğini belirtti.
Özersay, “Arkası güçlü ve kendine fazla güvenenler için çember daralıyor. İnşaatçısı, konfeksiyoncusu, muhasebecisi ve dahası, sıra sıra, dizi dizi... Siz her ihtimale karşı kemerlerinizi bağlayın, sadece sahte diploma olayı değil başka hukuksuzluklarla bağlantılı olarak bu hafta çok hareketli geçecek. Yarın ola hayrola” açıklamasında bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

KKTC nin adını anayasasını değistirsek, YOLSUZLAR Devleti desek , ona göre da bir anayasa yapsak vAllahi referandumda onaylanır. Kudret Özersay yolsuz olmadığı için parisi büyüyenedi. Farkında değil.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474