Yüreğimizde “Batman” acısı 

KKTC’den Türkiye’ye taziye mesajı yağarken, tüm camilerde mevlit okutuldu

Yüreğimizde “Batman” acısı 

Batman’da PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit olması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de derin üzüntü yarattı.

Başbakanlık ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Batman’da şehit edilen askerlere rahmet diledi.
Başbakanlık sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:
“Batman'da teröristler tarafından şehit edilen askerlere Allah'tan rahmet, yaslı ailelerine ve Türkiye Cumhuriyeti halkına başsağlığı ve yaralı askerlere acil şifalar dileriz.”
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:
“Batman’da şehit edilen gencecik evlatlara dair haberi okuduğumuzda yüreğimiz burkuldu. Vatanlarını savunmaya çalışırken canlarını feda eden tüm şehitlerin yattığı yer nur olsun, kendilerine Allahtan rahmet diliyorum. Ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Türkiye’nin başı sağ olsun. Terörün her türlüsünü kınıyoruz. Türkiye’nin yanındayız.”

Denktaş: Yüreğimizi dağladı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Batman'da teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan askerler için Anadolu halkına taziye mesajı yayımladı. Denktaş mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere Türk ulusuna başsağlığı diledi.
Denktaş mesajında, Anadolu’dan gelen acı haberin Kıbrıs Türk Halkının da yüreğini dağladığını ve herkesi derinden üzdüğünü belirtirken, "Eli kanlı terör örgütü PKK'nın hain tuzağı sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Töre başsağlığı diledi
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, sekiz Mehmetçiğin şehit edilmesiyle ilgili olarak  TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Türk milletine başsağlığı diledi.
Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcılığı tarafından basına da dağıtımı yapılan mektupta Töre şunları dile getirdi:
“Anavatanımız Türkiye’de bölücü hain terör odaklarının kurduğu bombalı patlayıcı düzenle şehit edilen sekiz Mehmetçiğimize rahmet dileriz. Ruhları şad olsun. Türk milletinin başı sağ olsun. 
Bölücüler, hainler, teröristler bilsinler ki ne Anadolu coğrafyasında ne de Orta Doğuda asla başarıya ulaşamayacaklardır. 

Atalay: Üzüntüye sevk etti
Din İşleri Birliği Başkanı Talip Atalay, Türkiye’de Batman iline bağlı Gercüş ilçesi kırsalında zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit olması, bir askerin yaralanmasının kendilerini derin üzüntüye sevk ettiğini söyledi. 
Atalay yayımladığı taziye mesajında, huzur ve kardeşliğe karşı düzenlenen aşağılık saldırılara doğrudan/dolaylı destek verenleri şiddetle telin ettiğini belirterek, bu elim hadisede şehit olanlara ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi. 
Atalay, “Türk Milletinin, terör kurbanlarının acısını paylaşır, yaralılara Yüce Allah’tan acil şifalar dilerim” dedi. 
Atalay mesajında ayrıca, Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda, 28 Eylül tarihinde meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunaminin yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin yaralanmasına sebep olmasından duyduğu derin üzüntüyü de dile getirdi. 
Yaşanan bu afet neticesinde hayatlarını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet dileyen Atalay, ölenlerin yaslı ailelerine, yakınlarına ve kardeş Endonezya halkına en içten taziyelerini iletti. 
Atalay, ortaya çıkan hasar nedeniyle zor günler geçirenlere Allah’tan sabır ve kolaylıklar diledi. 

Camilerde dua edildi
Atalay, dün Cuma namazından önce tüm camilerde başta şehit olan askerler olmak üzere, bütün şehitler ve Endonezya’daki felakette hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim’den Yasin Suresi okunarak ruhlarına hediye edilerek, Yüce Allah’a dua edildiğini de kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER