banner564
banner556

Yüzde 95’i esnaf

Mahmut Kanber, bir yılda çek yasağına girenlerin sayısının 4 bine dayandığını savundu

Yüzde 95’i esnaf

   Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Mahmut Kanber, ülkede birtakım ivedi tedbirler alınması gerektiğini savundu.

   Kanber yaptığı yazılı açıklamada, ülkede alınması gereken tedbirlere dikkat çekti.
  Çok kazanandan çok, az kazanandan az prensibiyle, vergi yasasının halkı gözeterek yeniden ele alınması gerektiğine dikkat çeken Kanber, yasaların emrettiği şekilde, herkesin ehil olduğu alanda işini yapması gerektiğini, bu konuda göz yummaya, “boyun eğmeye”, “partizanlığa son verilmesi” gerektiğini söyledi.
   Faiz yasasının derhal ele alınması gerektiğini ifade eden Kanber, “alacak- verecek davaları, hakem kurulunun oluşması için yasa çalışmaları başlatılsın. Tüm yoksullar için hukuk, muhasebe desteği sağlansın. Ödeyemeyenler için tespitler hızlandırılarak mahkeme çilesi bitirilsin” dedi.
   Yoksulluk sınırının 3 bin 500 TL dolayında olduğu bir ülkede, asgari ücretlinin dahi vergi kapsamına alındığını ifade eden Kanber, bu şartlarda vergisini kimin ödeyebileceğini sordu.
   Bir yılda çek yasağına girenlerin sayısının 4 bine dayandığını, bunların yüzde 95’inin ise esnaf, zanaatkar ve üreticiler olduğunu belirten Mahmut Kanber, mahkemelerde 40-45 bin alacak-verecek dosyası olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455