banner556

Üç festivalde yarışacak

Ödüllü ‘Teslimat’ kısa filmi İtalya ve İspanya’da görücüye çıkıyor

Üç festivalde yarışacak

Kıbrıs Türk yapımı Teslimat isimli kısa film, uluslararası film festivallerinin resmi seçkilerine girmeye devam ediyor. 
Yönetmenliğini Doğuş Özokutan’ın üstlendiği Teslimat filmi, Temmuz ayı içerisinde biri İtalya, ikisi de İspanya’da olmak üzere üç festivalde daha yarışacak.
Çekimleri Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), post prodüksiyonu ise Kültür Dairesi’nin maddi katkılarıyla yapılan Teslimat'ın dünya prömiyerini yaptığı Kasım 2020’den bu yana seçildiği festival sayısı 16’ya yükselecek.
Başrolünü İzel Seylani’nin üstlendiği film daha önce İtalya’dan “Seyirci Ödülü”, Porto Riko’dan ise “En İyi Film” ve “En İyi Aktör” ödüllerini kazanmıştı.

İtalya’da üçüncü gösterim
Teslimat filminin Temmuz ayındaki ilk durağı İtalya olacak. Film, bu yıl 1-10 Temmuz tarihleri arasında 22’ncisi düzenlenen ShorTS International Film Festival adlı festivalin kısa film seçkisinde yarışıyor. İtalya’nın kuzeyinde Trieste adlı liman şehrinde düzenlen festival, ülkenin en prestijli kısa film festivallerinden biri. Maremetraggio adlı sivil toplum örgütü tarafından organize edilen festivalde yarışan filmler, Covid-19 önlemleri sebebiyle, açık hava sinemalarında gösteriliyor. 
Teslimat’ın gösterimi de 2 Temmuz Cuma akşamı açık havada yapıldı. 
Dünya genelinden binlerce başvuru alan festival bu yıl yarışma seçkisinde 44 ülkeden 81 kısa filme yer verdi. Bu festival gösterimi ile Teslimat İtalya’da üçüncü kez gösterilmiş oldu. 
İspanya’da bugüne kadar dört kez uluslararası festivallerde gösterilen Teslimat, temmuz ayı içinde, 
bu ülkede iki uluslararası festivalde daha gösterilecek. Teslimat’ın temmuz ayındaki ikinci durağı İspanya’nın Bask Bölgesi’nin başkenti Vitoria-Gasteiz olacak. 
Teslimat, bu yıl 12’incisi düzenlenen Korterraza Festival de Cortos Al Aire Libre” adlı festivalde yarışıyor. Açık havada organize edilen festivalde kısa film kategorisinde 46 kısa film var. Festivalin şehrin 37 farklı noktasında yapılacak gösterimlerle Eylül ayına kadar süreceği duyuruldu.
Teslimat’ın Temmuz ayındaki son durağı ise, İspanya’nın Jaén şehri olacak. Bu yıl 26-31 Temmuz tarihleri arasında 6’ıncısı düzenlenecek olan Galapán Film Festival Santiago-Pontones adlı festivalin yarışma seçkisine giren Teslimat’ın gösterimi 28 Temmuz tarihinde yapılacak. Festivalin yarışma seçkisinde 54 ülkeden 39 film yer alıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473