Harnup ve Halk Dansları Festivali renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor

Tatlısu şenlendi

Harnup ve Halk Dansları Festivali renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor
banner432

Tatlısu Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Harnup ve Halk Dansları Festivali, önceki akşam gerçekleşen açılış töreni ile başladı.
Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin açılışına, Başbakan Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Eski Maliye Bakanı Serdar Denktaş, belediye başkanları ve Türkiye’den festivale katılan kardeş belediye başkanları katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festival açılışında ilk olarak Türkiye, Meksika, Makedonya, Hırvatistan, Slovakya ve KKTC’den ekiplerin dans gösterileri gerçekleşti.
Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ana temasının harnup olduğunu anımsatarak, harnubun insan sağlığı açısından faydalarını anlattı ve halkın bu festival sayesinde harnup konusunda daha çok bilgilendiğini söyledi. Konuşmasında harnup üreticisinin sorunlarına da değinen Orçan, üreticinin en büyük sorununun, harnup konusunda üreticinin yeteri kadar rekabet ortamının yaratılmaması olduğunu anımsattı ve bu ortamın yaratılması arzusunda olduklarını vurguladı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz da, bakanlık olarak harnup ile ilgili neler yapılabileceği hususunda çalışmalar yapmakta olduklarını belirtti.
Açılışta ayrıca sırasıyla Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Başbakan Ersin Tatar birer konuşma yaptı Konuşmaların ardından Tatlısu Harnup Festivalinin açılışı gerçekleştirildi. ve yöre halkı tarafından yapılan yiyecekler davetlilere ikram edildi.
Gece Uluslararası Halk Dansları Şöleni, Kukla Karnavalı, Bir Sihirim var ve Yetenek Sizsiniz Finalistleri Fire Storm Ateş şovun müthiş gösterileri ile 14. Uluslararası Tatlısu Harnup ve Halk Dansları Festivalinin ilk gecesi sona erdi.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460