Havanda su dövdüler

banner453

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana ve yönetim kurulu üyeleri dün basının karşısına çıktı

Havanda su dövdüler
banner432

 Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana dün basın toplantısı düzenleyerek göreve geldikleri günden bugüne yaptığı icraatları ve 2020 projelerini anlattı.

Dana’nın düzenlediği basın toplantısında Spor Dairesi Müdürü Mehmet Özbilgehan, genel yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Değirmencioğlu’na yüklendi
Kemal Deniz Dana yaklaşık 2.5 saat süren basın toplantısında ağırlıklı olarak geçmiş Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu’nu yanlış uygulamalar yaptığı ve borç bıraktığı nedeniyle icraatlarını eleştirdi.
Dana Değirmencioğlu’nun güzel şeyler yaptığını da kabul ettiğini ve onlar için de teşekkür ettiğini söyledi.

Proje bulamadık
Kemal Dana yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden itibaren ülke sporunun ve tesislerin daha iyi şartlara getirilmesi için çalıştıklarını söyledi.
6.5 milyon liralık proje kaleminin kullanılmayıp Maliye Bakanlığına aktarılması konuyla ilgili soru üzerine açıklama yapan Dana göreve geldiklerinde blokesi alınan paralarının hazır ancak projelerinin hazır olmadığını söyleyerek “Para vardı ancak proje yoktu. Gençlik Gücü ve Civisil sahalarının projelerini hazırlayıp ihalelerini bitirdik ancak rekabet kurulu ihaleleri iptal edince parayı kullanamadık” dedi.

Projeleri yeniden yapacağız
Kemal Deniz Dana, Civisil ve Gençlik Gücü sahaları için Savcılık görüşü olduğunu belirterek bu projeler için yeniden ihale süreci başlatacaklarını iptal edilen firmanın hukuksal süreç başlatma ihtimalinin olduğunu ancak gençleri, spor alanlarından mahrum bırakmamak adına bunu yapacaklarını söyledi.

“Proje varsa istifa edeceğim”
Dana gelen bir soru üzerine “Eğer proje varsa çıksın açıklasın Sayın Değirmencioğlu. Proje açılırsa hemen görevlerimden istifa edeceğim. Eğer proje sunamazsa da Sayın Değirmencioğlu istifa etsin” diyerek devlette devamlılığın esas olduğunu ve geldikleri zaman bilgisayarda sadece iki fotoğraf bulduklarını proje konusunda da ilgili birimlere sorduklarını ancak projenin olmadığını öğrendiklerini söyledi.

“Borçlu devraldık”
Dana eski müdür Alkan Değirmencioğlu’nun kendilerine 7 buçuk milyon borç bıraktığını ve bu borçların büyük bir kısmını ödediklerini ve 1.5 milyon civarında bir borcun kaldığını belirterek “Bu konuda alacaklılarla görüştük. Bir kısmı anlayışla karşıladı; bir kısmı anlayışlı olmadı. Kalan borçları da peyder pey ödeyeceğiz. Projeleri de planlayıp hem boç ödeyip hem yatırım yapacağız” dedi.

Suç duyurusunda bulunacağım
Genel Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz Dana, eski müdür ve yönetim kurulu başkanı Alkan Değirmencioğlu’nun yetkisini aşan harcamalar yaptığını iddia ederek bu konuda Pazartesi günü Savcılığa suç duyurusunda bulunacağını kaydederek haksız çıkması durumunda ise istifa edeceğini söyledi.

Firma temsilcileri ile gerginlik yaşandı
Basın toplantısına katılan ve gerek ödemelerini alamayan gerekse ihale konusunda mağdur olduklarını dile getiren firma temsilcileri ile Kemal Deniz Dana arasında gergin anlar da yaşandı.

Federasyon başkanları da katıldı
Basın toplantısına bazı federasyon başkanları da katılarak federasyonlara yapılan katkılar konusunda şikayetlerini dile getirerek sitemde bulundular.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit Bahadır çerez
Halit Bahadır çerez - 4 ay Önce

Hükümlerin hümete borcu olduğu şu dönemde o borçlu olan bir ülkede yaşamak istiyorum ben hangisi ağırlıklıysa şimdi siz diyeceksiniz bu adam deli dengesiz herhalde)))?? Merhaba hayat keşke sadece maddiyat ile çözülebilseydi try dolar ruble altın starlin japon kuru Almanya euro daha ha bunlar hazineye kalan lar bide hisseler tahviller bonolar oyunlar dan gelen hediyeler sorun ben ve bunlar değil sorun insanların insanlara tahammülü kalmamış olabilirim!!!

SIRADAKİ HABER