banner564
banner556

Antalya turistlere kaldı

Yerli halk eve kapanırken, plajları yabancılar bastı

banner587
Antalya turistlere kaldı

Turizm merkezlerinden Antalya Bayramı'nın ilk gününde sakinlik yaşanırken dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, Lara ve Sarısu plajlarında sadece kısıtlamadan muaf tutulan turistler denize girdi.
Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'te ise sahiller, plajlar, meydanlar ve sokaklar boş kaldı.
Turizm merkezlerinden Antalya ve Muğla’nın Cadde, meydan ve sahillerinin, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde de sakin olduğu gözlendi.  İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle 29 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Antalya kent merkezi ve ilçelerinde denetimlere devam edildi.
Kısıtlamadan dolayı cadde ve meydanlarda sakinlik yaşanırken dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, Lara ve Sarısu plajlarında sadece kısıtlamadan muaf tutulan turistler denize girdi.
Bazı turistler plajda güneşlenirken, bazıları ise yürüyüş yapmayı tercih etti.

banner571

Meydan ve caddeler boş kaldı
Muğla'nın turistik ilçeleri Bodrum, Marmaris, Fethiye ile Datça'da da sahil, meydan ve caddeler boş kaldı.
Muafiyeti bulunanların Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Atatürk Bulvarı'nda kısmi hareketliliğe neden olduğu Bodrum ilçesinde, Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, belediye meydanı ve Bitez sahili gibi alanlarda da sakinlik hakim oldu. İlçede, emniyet ve zabıta ekipleri kısıtlamaya yönelik denetimlerini sürdürdü.
Kısıtlama nedeniyle cadde ve sokaklarda izni olanlar dışında hiç kimsenin bulunmadığı ilçede polis ekipleri, bağlantı noktaları ve önemli caddelerde aralıksız denetim yaptı.
Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'nde kısıtlamadan muaf turistlerin gezdiği ve denize girdiği görüldü.
Fethiye'de ise meydanlar boş kalırken, Ölüdeniz sahilinde turistler denize girdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473