banner564
banner556

Üretime yeni güç

banner587

Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezine yeni eğitim yılı için 160 kayıt yaptırıldı

banner589
Üretime yeni güç

 Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Taner Akcan Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi’dan yapılan açıklamada, eğitim yılına 10 Ekim Pazartesi başlayacak olan Merkez’e 2010 yılından itibaren yılda ortalama 150 öğrenciye meslek edindirdiği, 2022-2023 eğitim dönemi için 160 öğrencinin kayıt yaptırdığı ifade edildi.

banner571

 Öğrencilerin haftanın 1 gününü okulda 4 gününü de ustalık belgeli iş yerlerinde geçirdiği kaydedilen açıklamada, 15-17 yaşlara yönelik eğitim programında mesleki ve temel dersler yanında kültürel ve sportif çeşitli faaliyetler bulunduğu kaydedildi.
 Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, kalifiye insan ihtiyacını, teknik elemanını, ustasını ve kalfasını dışardan karşılayan bir toplum modelinin olamayacağını belirtti.
 Tulga, “Tüketen bir toplum modelinden çıkmak ve katma değeri artırmak istiyorsak gençlerimizi üretime katmak zorundayız” dedi.
 Mesleki eğitime katılımın arttırılması gerektiğini belirten Tulga, “Ekonomiyi ele almamız, planlamamız gerekmektedir. Aksi takdirde başka ülkelerin işine yarayan, başka ülkelere kaynak olan bir toplum modelinin ötesine geçemeyiz.” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473