banner564
banner556

‘Artık tolerans yok

banner587

Rum İçişleri Bakanı Nikos Nuris, Purnara kampında olay çıkaran mültecileri uyardı

banner589
‘Artık tolerans yok

   Rum İçişleri Bakanı Nikos Nuris, Rum yönetimi olarak, "sundukları misafirperverliği kötüye kullanan ve kargaşa yaratan mültecilere tolerans göstermeyeceklerini” söyledi.

banner571

Haravgi’ye göre Nuris bir anma töreninde yaptığı konuşmada, Purnara Mülteci kampında, cuma günü iki grup arasında çıkan ve büyüyerek ayaklanmaya dönen kavgaya dikkat çekti.       Misafirperverliklerini kötüye kullananlara tolerans göstermeyeceklerini belirten Nuris ‘yasadışı mülteci meselesindeki önleme, caydırma ve geri gönderme tedbirlerini artıracaklarını’ söyledi.
   Son dönemde binlerce düzensiz mültecinin Yeşil Hat üzerinden Güney’e aktığını, bu akışın Türkler tarafından “metotlu şekilde yönlendirildiğini” savunan Nuris “bu bana Kıbrıs Cumhuriyeti’nin otoritesi altındaki bölgenin kolonizasyonu gibi geliyor” dedi.
Nuris şunları kaydetti: 
   “Türkler bu maharetle ekonomik, toplumsal, siyasi sorunlar, güvenlik ve istikrar sorunu yaratmak istiyor. Purnara’da farklı milliyetlerden mülteciler arasında çıkan çatışma da bunu doğruluyor. Şurası iyi anlaşılmalıdır: Ukrayna mültecileri gibi gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara her türlü yardımı tereddütsüz vermeye hazırız. Ancak misafirperverliğimizi kötüye kullanan, özellikle karışıklık çıkararak bu ülke sakinlerine ve altyapılarına sorun çıkaranlara karşı tolerans göstermeyeceğiz.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish powet
Turkish powet - 1 ay Önce

Bu daha başlangıç sizin de Yunanistan'a göçmen olacağınız günleri de gorecegiz

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473