Birlikte hareket

banner453

Güney Kıbrıs’ı ziyaret eden AB Konseyi Başkanı Michel, Rum propagandasının etkisinde kaldı

Birlikte hareket
banner432
banner480

Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Avrupa Birliği’nden (AB) Türkiye’ye karşı birlik olmak için talepte bulundu. 
AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşen Rum lideri, gelecek hafta yapılacak Avrupa Konseyi toplantısı öncesinde Türkiye'ye karşı birlik olmanın önemini vurguladıklarını söyledi.
AB Konseyi Başkanı Michel, dün Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni ziyaret etti.
Rum basınında yer alan habere göre; Michel, Rum lideri Nikos Anastasiadis ile bir araya geldi. Görüşme sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Michel, Rum Yönetimi’yle birçok konuda birlikte çalışacaklarını söyledi.
"AB'nin, ciddi endişeler içerisinde olan Kıbrıs (Rum Yönetimi) ile dayanışma içinde olduğunu açık şekilde söylemek istiyorum. Doğu Akdeniz'deki gelişmeler son haftalarda endişe verici." ifadelerini kullanan Michel, bu konunun AB'nin çıkarlarını ilgilendirdiğini belirtti.

banner477
Michel, AB üyesi ülkelerin çıkarlarının kararlılıkla savunulması gerektiğini vurguladı.
Görüşmede göç konusunu da ele aldıklarını ifade eden Michel, bu konuda AB ülkeleri arasındaki iş birliğinin artırılacağını dile getirdi.

Anastasiadis’ten Türkiye'ye karşı birlik olma çağrısı
Rum lideri Anastasiadis de Doğu Akdeniz'deki gelişmeler nedeniyle Michel'in ziyaretinin kritik bir zamanda gerçekleştiğini söyledi.
Anastasiadis, AB üyelerinin egemenlik haklarına saygı duymanın, hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği bir kural olarak kalması gerektiğini savundu.
AB'nin bölgede istikrar koşullarını oluşturması gerektiğini öne süren Anastasiadis, gelecek hafta yapılacak Avrupa Konseyi toplantısı öncesinde Türkiye'ye karşı birlik olmanın önemini vurguladıklarını söyledi. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkish power
turkish power - 2 hafta Önce

kim takar sizi

turkish power
turkish power - 2 hafta Önce

siz 69 hareketine devam edin

SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460