2 yıl yatacak

Kız arkadaşına ait 13 bin liralık çeki bozdurup harcayan Mehmet Kanmaz mahkum edildi

2 yıl yatacak

 Lefkoşa’da birlikte yaşadığı kız arkadaşına ait 13 bin TL’lik çeki bozup kendi şahsi ihtiyaçları için kullanan ve 4 ay boyunca sevgilisine yalan söyleyerek olayın ortaya çıkmasını önlemeye çalışan Mehmet Kanmaz’ın davası karara bağlandı. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık aleyhinde ağırlaştırıcı faktör olarak ilişki yaşadığı kadına 4 ay boyunca yalan söylemesi baz alındı. Mahkeme, sanığı işlediği suçtan dolayı 2 yıl hapse mahkum etti.

Kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, sanığın Kasım 2017 tarihinde çocuklarıyla birlikte KKTC’ye geldiğini ve müştekiyle ilişki yaşamaya başladığını belirtti. 
Sağer, müştekinin, sanığın yardımıyla bir araba satın aldığını ancak memnun kalmayıp, aracı sattığını ve karşılığında aldığı 13 bin TL’lik çeki bozdurup, kendisine vermesi için sanığa emanet ettiğine değindi. 
Sağer, sanığın ise çeki bozarak 13 bin TL’yi harcadığını ve müştekiye 4 ay boyunca yalan söyleyerek, kandırdığını belirtti. 

4 ay boyunca yalan söyledi
Sağer, sanığın, ilişki yaşadığı kadına 4 ay boyunca yalan söylemesini aleyhine ciddi ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerini belirtti. 
Miktarın azımsanmayacak bir miktar oluşunu da sanığın aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerini söyledi. 
Sağer, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybilirliği ile 2 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.    

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460