banner564
banner556

35’ine ihbar verildi

Girne’de denetlenen 258 işletmeden biri mühürlendi

35’ine ihbar verildi

Girne Belediyesi tarafından 19-25 Mart tarihleri arasında yapılan gıda ve Covid-19 denetimlerinde 258 işletmenin denetlendiği ve Coronavirüs önlemleri kapsamında bir iş yerinin mühürlendiği bildirildi.
Verilen bilgiye göre; Sağlık Şubesi ve Zabıta Kent Güvenliği Birimi ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerde işletmelerin Bakanlar Kurulu kararlarına uygun çalışıp çalışmadığı ve genel Covid-19 önlemlerini yerine getirip getirmediğine bakıldı.
Bunun yanında, yerli üretici, tarımcı ve çiftçi esnafın doğrudan halka satış yaptığı ve her çarşamba kurulan Girne Belediyesi Açık Pazarı’nda da yoğun önlemler sürdürüldü.
Açık havada olması nedeniyle kapalı alanlara nazaran daha az risk barındıran Girne Belediyesi Açık Pazarı gerek satıcıların satış koşulları gerekse vatandaşın alışverişleri esnasındaki Covid-19 önlemlerinin uygulanması konusunda denetlendi.
Genel iş yeri denetimleri kapsamında 35 iş yerine eksikliklerinden dolayı ihbar verildi, 1 iş yeri Covid-19 önlemleri gereği çalışma saatleri dışında çalıştığı için mühürlenerek para cezası kesildi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuyla ilgili açıklamasında, pandemi önlemleri ve halkın bu önlemlere katılımının önemine işaret ederek, iş yerlerinin bir daha kapanmaması için herkesi kurallara itinayla özen göstermeye çağırdı.
 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473