banner564
banner556

“52 yıldır dimdik ayaktayız”

Ongun Talat’ın Girne İlçe Başkanı seçildiği kongrede konuşan Erhürman, CTP’nin bu ülkenin temel direği olduğunu söyledi

“52 yıldır dimdik ayaktayız”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçesi, 34. Olağan Kongresi önceki akşam gerçekleştirerek, başkanlık görevine Girne milletvekili Ongun Talat getirildi.
Verilen bilgiye göre, CTP, “Biz Halkız, İrade Biziz” sloganıyla yürüttüğü kurultay sürecini, önceki akşam Girne İlçesi Kongresi’yle devam ettirdi.
Divanın oluşturulmasıyla başlayan kongre, konuşmalar, faaliyet ve mali raporların okunması ile devam etti, ardından organların tanıtımına geçildi ve kongre sona erdi.
Kongrede Genel Başkan Tufan Erhürman, Girne İlçesi eski Başkanı Mehmet Kale Kişi ve görevi devralan Ongun Talat konuşma yaptı.
Dome Hotel’de gerçekleştirilen kongreye 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, milletvekilleri, MYK ve PM üyeleri ile çok sayıda CTP’li katıldı.
Kongrede tüm konuşmacılar, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden CTP eski milletvekili Bayram Karaman’ı andı.

Erhürman: Halkımızı kurda kuşa yem etmeyeceğiz
Girne İlçesi’nin 34. Olağan Kongresi’ne katılarak konuşma yapan Genel Başkan Tufan Erhürman, "CTP’nin Kıbrıs Türk halkını kurda kuşa yem etmeyeceğini" söyledi.
CTP’nin bu ülkenin temel direği olduğunu ifade eden Erhürman, bunu tüm toplumun bildiğini söyledi.
Erhürman, toplumun gözünü ve kulağını CTP’ye çevirdiğini, çünkü hangi tehlikeyle karşı karşıya kalırsa kalsın, 52 yıldır CTP’nin bu toplum için dimdik ayakta durduğunu bildiğini ifade etti.

Talat: Parmakla gösterilen bir kadro…
Görevi devralan yeni Başkan Ongun Talat, 6 yıl önce Girne İlçesi’ndeki gençler olarak bu işin dümenine geçmek için büyük bir cesaret örneği gösterdiklerini ve üstlendikleri sorumluluğun hala sürdüğünü ifade etti.
Talat, Kendisinden önceki Başkan Mehmet Kale Kişi’nin çalışmalarına değinerek, 6 yıl önce Girne’de kurdukları kadronun bugün parti kamuoyunda parmakla gösterilen bir kadro olmasının gururunu yaşadıklarını dile getirdi.
Talat, önlerinde çok önemli bir yerel seçim süreci olduğunu, bu seçimlerde de Girne İlçesi’ndeki tüm belediyeleri CTP’nin yerel hizmetleriyle tanıştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
 
Kişi: Görevi onurla yürüttüm
Girne İlçesi’nin kongresinde konuşma yapan eski Başkan Mehmet Kale Kişi de, İlçe Başkanlığı görevini 6 yıldır büyük bir onur ve gururla yürüttüğünü söyledi.
Kişisel duygu ve düşüncelerini geri planda tutarak “Aslolan Partidir” prensibiyle çalışmaktan hiç vazgeçmediğini vurgulayan Kişi, “Görevim süresince doğrularım olduğu kadar elbette yanlışlarım da olmuştur. Hiçbir küskünlüğüm olmadan büyük bir huzurla bugün bu görevi devrediyorum. Bayrağı 20 yılı aşkın bir süre omuz omuza mücadele verdiğim kardeşim Ongun Talat’a devretmek benim için ayrıca büyük bir onurdur” dedi.

Yönetimde kimler var?
CTP Girne İlçesi’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
"Ongun Talat, Ersan Kazın, Derviş Aygın, Pembe Ardıç, Akın Ataker, Mustafa İlgen, Fatoş Şençağ, Haşim Yücel, Deniz Kim, Zeka Fındık ve Ahmet Gürol Ersun."
Disiplin kurulu şöyle:
"Ümit Aktül, Hatice Aydın ve Turgay Mimi."

İskele Gençlik Örgütü yeni başkanı ve yönetimini seçti
Öte yandan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele Gençlik Örgütü 16’ıncı Kongresi gerçekleştirildi. Kongre’de başkanlığa Barış Satılmış getirildi.
Verilen bilgiye göre, kongrede Yönetim Kuruluna Çağla Kömürcügil, İlkay Garib, Ekrem Civisilli, İlsu Çetinkayalı, Sevil İlgililer ve Sadi Sadisönmez seçildi
Kongrede yaptığı konuşmada CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, hükümeti halk düşmanı politikalar takip etmekle suçladı.
CTP İskele İlçesi Başkanı Hüseyin Mülazim, alım gücünün her gün düştüğünü, Kıbrıs Türk halkının dünyayla buluşmasına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğunu belirtti.
CTP Gençlik Örgütü Başkanı Enver Gürkan Tekiner içinden geçilen dönemin, Kıbrıs Türk halkı açısından iç açıcı olmadığını belirtti ve bazı yetkilileri vurdumduymazlıkla suçladı.
İskele Gençlik Örgütü Başkanlığı’na seçilen Barış Satılmış, gelecek belirsizliği yaşandığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468