banner564

6 gün daha hücrede

Aracında ve evinde uyuşturucu bulunan Manga’nın tutukluluk süresi uzatıldı

6 gün daha hücrede
banner598

Trafik denetimlerinde kullanımındaki araçta uyuşturucu bulunarak tutuklanan, evinde de hintkeneviri ele geçirilen Adnan Manga dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada zanlının aracında ve Girne’deki evinde iki tür uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı.  
Zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeleri adını bilmediği bir şahıstan aldığını söylediği aktarıldı. 
Soruşturmayı yapan polis,  17 Şubat 2024 tarihinde saat 18.10 sıralarında Güzelyurt - Lefkoşa Anayolu üzerinde, Trafik Şubesi’nde görevli ekipler tarafından yapılan kontrol esnasında durdurulan KK 039 plakalı salon araçta bir gram kokain, bir gram hintkeneviri, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan plastik öğütücü bulunarak emare olarak alındığını söyledi. 
Polis, araç sürücüsü Adnan Manga’nın tutuklandığını belirtti. Polis memuru,  zanlının kalmakta olduğu Girne adresindeki ikametgahta yapılan aramada 6 gram daha hintkeneviri ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal öğütücü bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Polis memuru, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi adını bilmediği bir şahıstan aldığını söylediğini aktardı. 
Polis memuru, ele geçirilen maddelerin analize gönderildiğini ancak sonuçların henüz ellerine ulaşmadığını belirtti. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme hakkında uyuşturucu madde tasarrufu suçundan soruşturma yürütülen zanlının 6 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473