banner564

‘Acil tedbir alınmalı’

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de ölümlü trafik kazalarının Avrupa ülkelerinin 4 katı olduğunu belirtti

‘Acil tedbir alınmalı’
banner598

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrupa Birliği üye ülkelerine göre ölümlü trafik kazalarının KKTC’de 4 katı olduğunu, ivedilikle kararlı tedbirler alınması gerektiğini söyledi
Cumhurbaşkanı Tatar, trafik polisleri ve trafik uzmanlarıyla, artan trafik kazaları ve alınması gereken tedbirler konusunda hafta içi gerçekleştirdiği toplantıyla ilgili açıklama yaptı.
Toplantıda, Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürü İbrahim Ulusoy, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Trafik Kazaları Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, Polis Genel Müdürlüğü Trafik Amiri Serdar Karpuzcu ve Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Gökhan Güler yer aldı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar açıklamasında, KKTC’de yaşanan ölümlü trafik kazalarının Avrupa Birliği üye ülkelerinde yaşanan ölümlü trafik kazalarının 4 katı olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, hemen hemen her aileye ateş düşüren bu acı gerçeğin çözümüne yönelik ivedilikle popülizmden uzak, gerçekçi, sonuç odaklı ve bilimsel verilerin ışığında kararlı siyasi adımlar atılması gerektiğine vurgu yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2023, 00:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşk Başkadir Burda
Aşk Başkadir Burda - 4 ay Önce

O HALDE, ALLAH'IN HARAM KILDIĞI ALKOLLLU İÇKİ SATIŞ VE ÜRETİMİNİ DERHAL YASAKLA..........................................................İCRAAT YAP,ŞİİR OKUMA.

Naim kerim
Naim kerim - 4 ay Önce

Önce yolları aydınlatın sonra gece 12 den sonra her akşam alkol testi yaptırınız ceza kesmek te çözüm degildir

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474