banner564

Cevabı sandıkta vereceğiz

“UBP tüm kadroları ile bir bütün halinde sahadadır” diyen Başman, partide kavga olduğu yönündeki iddiaları yalanladı: 

Cevabı sandıkta vereceğiz
banner598

UBP Milletvekili adayı Ali Başman, Girne bölgesindeki seçim gezileri kapsamında Alsancak ve Karaoğlanoğlu’nda vatandaşla bir araya geldi.
Verilen bilgiye göre, Başman, bölgelerde yaptığı konuşmalarda UBP’de kavga olduğu yönündeki yorumlara da cevap vererek, “Tam aksine, Başbakan, bakanlar ve milletvekili kardeşlerim, örgütlerle bir bütün halinde çalışıyor. Kimse UBP oyları üzerinden hesap yapmasın, yanıldıklarını sandıkta göstereceğiz” dedi.
Başman’a, UBP Genel Başkanı Başbakan Ünal Üstel, Girne İlçe Başkanı Bülent Kutay, bakanlar, milletvekilleri,  İlçe Başkanı Bülent Kutay ve örgüt temsilcileri de eşlik etti.

Mesarya’dan bir anektod anlattı
Kalabalığa hitap ederken kendisini iyi anlatan bir anekdot ile konuşmasına başlamak istediğini belirten Başman, şöyle konuştu:
“Geçen günlerde Mesarya’da bir köyde bir ağabeyim konuşmamı yaptıktan sonra yanıma geldi. Ailemi çok iyi tanıyor. Bana “kurulu işin var, düzenin var. Bir şirketi alıp büyüttün, geliştirdin. Neden bırakıp da milletvekili olmak istiyorsun be oğlum” diye sordu.
İnanın beni çok şaşırtan ama çok hoşuma giden, kendimi de anlatmama fırsat tanıyan bir soru aslında. Duygulandım da. Çok teşekkür ettim. Cevabı belli aslında.
Bu ülke bizim, bu devlet bizim. Geri durmak olmaz. Sorumluluk almalıyız. Hiçbir zaman sorumluluktan kaçan bir aile olmadık. Bu ülkenin her mücadelesinde, şehit olan dedem, Mücahit ve yatırımcı babam, girişimci bir aile olarak  hiç geri durmadık.
Şimdi de siyaset aracılığı ile bu topluma hizmet etme şansı doğdu, yine geri durmayacağız. Ülke zor günlerden geçerken, 25 milletvekili, istikrarlı bir hükümetle zor bir dönemde görev almak önemli.
Yeni adımlara katkı koymak istiyorum. Uluslararası ticaret deneyimlerimizi, fikirlerimizi, ekonomik, mali, finans, alanındaki tecrübelerimizi doğrudan paylaşma fırsatı istiyoruz.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474