banner493

Aranan şahıs yakalanmadı

Taksiciye sahte para veren Mohamed Ali Ahmed Alhadiri 3 gün daha tutuklu kalacak

Aranan şahıs yakalanmadı
banner432

Lefkoşa’da bindiği taksi ile birçok yere gittikten sonra ulaşım bedeli olarak sahte para verdiği tespit edilerek tutuklanan Mohamed Ali Ahmed Alhadiri hakkındaki soruşturma sürüyor. İfadesinde sahte paraları bir şahıstan aldığını öne süren zanlının söyledikleri araştırılırken, dün ek süre talebi ile mahkemeye çıkarıldı. Polis, soruşturmanın tamamlanabilmesi için aranan şahsın bulunması gerektiğini belirtti.
Duruşmada zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, Mohamed Ali Ahmed Alhadiri’nin 19 Nisan 2020 tarihinde saat 17.00 sıralarında binmiş olduğu ticari taksiye iki adet 200 liralık sahte banknot verdiğini ve para üstü olarak 160 TL aldığını söyledi. Yapılan şikâyet üzerine zanlının gözaltına alındığını kaydeden polis, üzerinde yapılan aramada bir adet 200 liralık sahte para bulunduğunu belirtti. 

3 gün daha tutuklu

banner499
Polis, zanlının ifadesinde sahte parayı kendisine bir şahsın verdiğini söylediğini ancak söz konusu kişinin henüz tespit edilemediği kaydetti. Polis memuru, soruşturmanın tamamlanabilmesi için aranan şahsın bulunması gerektiğini belirterek, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460