banner564

Aşı ‘En etkili silah’

banner587

Pandemi Hastanesi Başhekimi Uçaner, aşılamanın önemli olduğunu, bu sayede vakaların kolaylıkla tedavi edilebildiğini söyledi

Aşı ‘En etkili silah’
banner598

Pandemi Hastanesi Başhekimi Erol Uçaner, Covid-19’la mücadelede en önemli silahların aşı, maske ve mesafe olduğunu söyledi.
 Uçaner, aşılama sayesinde tespit edilen vakaların tedavi edilebildiğini, yoğun bakıma giren hastaların aşılı olmaları nedeniyle iyileşebildiklerini ifade etti. Başhekim Uçaner, aşının ciddi anlamda hastaların semptomsuz, düşük semptomlu veya yoğun bakıma girmeden hastalığı atlatmasını sağladığını vurguladı. 
Uçaner, çocukların aşı olmasında da bir yan etki veya zarar oluşması görülmediğini söyledi.

Sırası gelen aşı olmalı
Acil Durum Hastanesi Başhekimi Erol Uçaner, katıldığı bir programda Coronavirüs’le mücadelede, aşı, maske ve mesafenin önemine işaret etti.
Uçaner “Elimizde silahımız var, bunlar aşı, maske ve mesafedir. Üçünü birlikte devam ettirirsek o zaman başarıya ulaşacağız. Bunlardan biri sistemden çıkarsa başarı bizden uzak olacak” diye konuştu.
Aşılama sayesinde tespit edilen vakaların tedavi edilebildiğini söyleyen Başhekim Uçaner, yoğun bakıma giren hastaların aşılı olmaları nedeniyle iyileşebildiklerini ve aşının ciddi anlamda hastaların semptomsuz, düşük semptomlu veya yoğun bakıma girmeden atlatmasını sağladığını açıkladı. 
İnsanların bilime güvenmesi gerektiğini ifade eden Uçaner, çocukların aşı olmasında bir yan etki veya zarar oluşması görülmediğini söyledi.
Uçaner “Sırası gelen veya aşı olma şansı eline geçen vatandaşlara çağrımız aşı olmalarıdır” dedi.
Bu arada, yoğun bakımda tedavi gören 64 yaşında çift doz aşılı bir hasta, yaşam mücadelesini iki gün gibi kısa bir sürede kazanarak normal servise alındı. 

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

De anlayan kim

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473